A A+ A++

Lindsey Harding buduje swoją pozycję wśród trenerek i trenerów profesjonalnej koszykówki i niewykluczone, że to właśnie ona będzie miała największe szanse na to, by zostać pierwszą w historii trenerką drużyny NBA. Na razie odnosi sukcesu w G-League – ligowej spiżarni, której głównym celem jest zabezpieczenie drużyn NBA przed problemami kadrowymi.


Wspomniana Lindsey Harding w sezonie 2023/24 prowadzi Stockton Kings i zespół wygrał 24 z 34 meczów rozgrywek zasadniczych. W rezultacie Harding została wybrana najlepszym trenerem sezonu regularnego! To pierwszy taki sukces kobiety w G-Leauge. Dzięki dobremu wynikowi w trakcie fazy zasadniczej, Kings byli „jedynką” Zachodniej Konferencji i w przyszłym tygodniu rozpoczną play-offy jako jeden z faworytów. 

Harding otrzyma nagrodę imienia Dennisa Johnsona – byłego zawodnika NBA i również byłego trenera w G-Leauge. Na trenerkę głosowali inni szkoleniowcy spiżarni oraz generalnie menadżerowie. Jej sukces może być dla wielu kobiet bodźcem, by pomimo wszelkich przeciwności, cały czas walczyć o te historyczne osiągnięcie, jakim byłoby samodzielne przejęcie drużyny z najlepszej ligi świata. Najbliżej dotąd była Becky Hammon, obecnie pracująca w WNBA

Harding grała w Duke i w 2007 roku z numerem jeden trafiła do WNBA. Po 9-letniej karierze na ligowych parkietach, została zatrudniona przez Philadelphię 76ers jako trener rozwojowy. Od 2019 w podobnej roli pracowała dla Sacramento Kings, którzy w 2023 roku powierzyli jej stanowisko pierwszego trenera Stockton Kings, czyli tzw. “satelity” dla zespołu ze stolicy Kalifornii. Była pierwszą czarnoskórą kobietą w historii, która została mianowana na takie stanowisko. 


Szukasz tabeli NBA? Zawsze aktualną tabelę NBA znajdziesz tutaj.

Follow @mkajzerek
Follow @PROBASKET

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCERT Orange ostrzega! Każdy może otrzymać taką wiadomość
Następny artykułStar Wars KOTOR Remake „żyje i ma się dobrze”. Szef Saber potwierdza prace nad grą