A A+ A++

Od około 30 do nawet 700 euro dziennie trzeba zapłacić za pobyt na płatnej plaży we Włoszech z leżakami i parasolem – takie dane przedstawiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Jak odnotowała, w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim ceny te wzrosły od 3 do 5 procent.

Nawet 3 tys. zł dziennie. Włosi liczą sobie za jeden dzień na plaży
fot. lorenzobovi / / Shutterstock

Średnia cena pobytu rodziny na włoskiej plaży wynosi w tym roku od 32 do 35 euro dziennie (czyli 140 – 150 zł). Koszt ten wyraźnie różni się w zależności od regionu.

W Sabaudii, często odwiedzanej zwłaszcza przez rzymian za miejsce z dwoma leżakami i parasolem trzeba zapłacić 45 euro dziennie (ok. 195 zł).

Reklama

W jednej z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – Gallipoli w Apulii to wydatek nawet w wysokości 90 euro (ok. 380 zł), a w niektórych kurortach na Sardynii 120 euro (ok. 520 zł).

Organizacja Codacons przyjrzała się także cennikowi na najdroższych plażach: na luksusowej plaży w miejscowości Pescoluse w Apulii wynajem całej altanki dla dwóch osób, w pierwszym rzędzie nad samym morzem, kosztować będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu 696 euro dziennie (ok. 3000 zł).

600 euro (ok. 2600 zł) trzeba zapłacić na ekskluzywnej plaży w Forte dei Marmi w Toskanii za rozbity na plaży namiot z sofą, dwoma łóżkami rozmiaru king size, dwoma leżakami, krzesłem i stolikiem.

500 euro (ok. 2100 zł) dziennie to cena pobytu na plaży przy luksusowym hotelu na weneckim Lido.

Konsumenckie stowarzyszenie Assoutenti podało po analizie danych z miejscowości wakacyjnych, że podwyżki cen biletów na promy, noclegów i cen w restauracjach sięgają w tym roku 15-20 procent.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

Źródło:PAP

Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByła u szczytu sławy. Nagle TVP zerwała z nią umowę
Następny artykuł“Piękna i Bestia”. Wrzuciła nagranie z partnerem