A A+ A++

W czwartek (4 lipca) w Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbyła się narada przed szczytem NATO w Waszyngtonie, z udziałem Prezydenta RP, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz najwyższych dowódców wojskowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. generałowie Wiesław Kukuła, Szef Sztabu Generalnego, Maciej Klisz, Dowódca Operacyjny Rodzaju Sił Zbrojnych, Marek Sokołowski, Dowódca Generalny RSZ, Dariusz Łukowski, zastępca Szefa BBN oraz gen. Sławomir Wojciechowski, Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitecie Wojskowym NATO i Komitecie Wojskowym UE.

– Jesteśmy w miejscu, w którym powstaje bardzo ważna placówka Sojuszu Północnoatlantyckiego – JATEC, czyli centrum szkolenia, centrum treningowe, centrum edukacji i analiz NATO-Ukraina, gdzie wkrótce, po zakończeniu etapu przygotowań i certyfikacji będą wspólnie szkolili się w strategiach wojennych oraz elementach pola walki przedstawiciele sił sojuszniczych i naszego sojusznika, jakim jest Ukraina  po to, by w przyszłości ułatwić jej do sojuszu – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. – To jest nasza idea, wymyśliliśmy takie centrum, zgłosiliśmy ten pomysł podczas szczytu NATO w Madrycie w 2022 roku. Obecnie w Bydgoszczy pracuje zespół, który to przygotowuje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLetnie kierunki FlixBusa z Olsztyna
Następny artykułBezpłatne treningi kolarskie z Decathlon