A A+ A++

Liczba wyświetleń: 378

Kanadyjski Departament Imigracji wprowadza nowe środki mające na celu napiętnowanie szkół wyższych i uniwersytetów wykorzystujących ponad miarę program dla studentów zagranicznych.

„Blacklock’s Reporter” twierdzi, że instytucje, które dopuszczą się „nieetycznego zachowania”, zostaną zawieszone na rok i umieszczone na publicznej czarnej liście. „Poprawki umożliwią departamentowi skuteczne reagowanie na wyzwania związane z uczciwością i zajmowanie się częstymi przypadkami nieetycznego zachowania, które podważa uczciwość programu” – stwierdził departament w oświadczeniu dotyczącym analizy skutków regulacji opublikowanym w sobotę.

Nowe przepisy nakazują, aby uczelnie i uniwersytety niezwłocznie powiadamiały departament imigracyjny o wszystkich zapisanych studentach zagranicznych, „niezależnie od tego, czy aktywnie kontynuują naukę”, czy przenieśli się do innej instytucji. Federalni inspektorzy otrzymają dodatkowe uprawnienia do weryfikacji zgodności i upewnienia się, że kierownicy kampusów „działają w dobrej wierze”, podano w oświadczeniu. „Proponowane przepisy wymagałyby, aby minister opublikował i prowadził publiczną listę zawieszeń” – dodano w oświadczeniu analitycznym. Wszystkie nowe zezwolenia na studia zagraniczne dla kampusów znajdujących się na czarnej liście byłyby automatycznie anulowane.

W ubiegłym roku Kanada przyjęła rekordową liczbę 1 040 000 studentów zagranicznych, a liczba zezwoleń na studia wzrosła ponad dwukrotnie od 2015 r., kiedy wydano 352 305 takich zezwoleń. „Gwałtowny wzrost popytu można przypisać wielu czynnikom, w tym większemu zainteresowaniu studiowaniem i potencjalną pracą w Kanadzie, a także wzmożonym działaniom promocyjnym i marketingowym” – napisał personel. „Zgodnie z obowiązującymi przepisami studenci zagraniczni mogą w każdej chwili zmienić wyznaczoną instytucję edukacyjną”.

Minister ds. imigracji Marc Miller niedawno oskarżył niektóre uczelnie o podejrzane praktyki przyjmowania dużej liczby studentów zagranicznych, w tym tych, którzy natychmiast po przekroczeniu granicy Kanady złożyli wniosek o azyl w Kanadzie. „Ontario w ciągu ostatnich trzech lat w swoim systemie edukacji miało ponad 10 000 wniosków o azyl” — powiedział Miller reporterom 27 lutego. „To nie jest oznaka zdrowego systemu”.

Od 2018 r. w sumie 36 075 zagranicznych studentów w Kanadzie ubiegało się o azyl, zamiast kontynuować naukę. „To jest całkowicie niedopuszczalne” — powiedział Miller. „Ten wzrost jest alarmujący”.

W dochodzeniu ministerialnym z 4 lutego złożonym w Izbie Gmin rząd wymienił uczelnie i uniwersytety z największą liczbą studentów zagranicznych. Konserwatywny poseł Garnett Genuis (Sherwood Park-Fort Saskatchewan, Alta.) poprosił o informacje, pytając: „Jakie są nazwy wszystkich instytucji, w których studiują studenci zagraniczni?”

W ubiegłym roku najwięcej studentów zagranicznych w kraju było w Conestoga College w Kitchener (Ontario), a kolejne miejsca zajęły University of Toronto (31 380), Seneca College of Toronto (23 530), University of Canada West w Vancouver (22 375), University of British Columbia (20 415) i Centennial College of Toronto (20 370).

Studenci zagraniczni w Kanadzie, mogą ściągać do Kanady swoje rodziny, a te mogą również podejmować pracę lub studia.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGigantyczne zamieszanie wokół rywalki Świątek. Zareagowała nawet matka Murraya
Następny artykuł“Правосуддя мертве”: у Камбоджі 10 екоактивістів засудили за “змову проти держави”