A A+ A++

W ostatnich latach udział tych wydatków w PKB spadł poniżej 2 procent. “Problem finansowania oświaty jest ogromny” – mówi skarbnik Poznania Piotr Husejko.

Koszty w oświacie one powstają nie w wyniku naszych decyzji i działań, ale tego o czym przesądza administracja rządowa – poziom wynagrodzeń nauczycieli, organizacji pracy szkół, liczebności oddziałów – to powoduje koszty w oświacie. To, że my jesteśmy w coraz większym stopniu płatnikiem tych kosztów, nie mając na to pokrycia, to dla nas jest ogromny problem

– mówi Piotr Husejko.

Skarbnicy podkreślają, że subwencja przekazywana na ucznia jest zbyt niska, a przez to samorządy coraz więcej dokładają do utrzymania szkół.

Przedstawiciele największych miast chcą też, by do samorządów trafiało więcej pieniędzy z podatku PIT. Proponują, by 57,12 procent przekazywano do gmin, 15,25 procent do powiatów, a 2,38 procent do województw. Chcą również zmian w rekompensatach przyznawanych po obniżeniu stawek podatku PIT. Wśród postulatów jest też likwidacja w miastach podatku rolnego i zastąpienia go podatkiem od nieruchomości.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTVP Info lustruje Natalię Janoszek. Przypomina o jej powiązaniach
Następny artykułBy go zamontować trzeba było zrobić dziurę w ścianie i wykorzystać dźwig