A A+ A++

Natalia to polska podróżniczka publikująca w mediach społecznościowych pod nazwą “Nat smakuje świat”. Na jej tiktokowym profilu można znaleźć wiele porad i ciekawostek dotyczących podróżowania. W jednym z najnowszych nagrań postanowiła podzielić się doświadczeniami z pobytu w Australii. 

Zobacz wideo
Grażyna Szapołowska walczy o to, by wchodzić wszędzie ze zwierzętami. Mówi, że psy są tam często grzeczniejsze i czystsze

Australia. Najgorszy koszmar turystów

Natalia przez rok mieszkała w Australii, w okolicach Melbourne. Zauważyła, że nie wszystkie stworzenia, które żyją w tym kraju, stwarzają zagrożenie dla życia. Niektóre z nich są pozornie nieszkodliwe, ale niezwykle irytujące. Należą do nich… muchy. Choć może wydawać, że te owady bywają uciążliwe także w Polsce, to na antypodach są istnym koszmarem. 

To nie takie muchy jak w Polsce, duże bzyczące i generalnie bardziej zainteresowane uderzaniem o szybę. Mówię tu o muchach mniejszych, cichszych

– mówiła Natalia. 

Uciążliwe muchy w Australii

Dlaczego więc te niewielkie muchy są takie irytujące? Przede wszystkim jest ich naprawdę bardzo dużo i znikają dopiero po zachodzie słońca. Dodatkowo, w gorące dni próbują się ukryć w chłodnych oraz wilgotnych miejscach. I nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt, że takimi kryjówkami są… oczy, nos i uszy. 

Możesz się od nich odganiać, ile chcesz – i tak wrócą, i będą próbować się tam dostać. W niektórych regionach jest ich mniej, w innych więcej

– dodaje autorka nagrania.  

Te natarczywe owady można spotkać m.in. na plażach. Jednak zdaniem kobiety rekordowa liczba występuje w okolicach Ayers Rock. Czy da się przed nimi chronić? Turyści i miejscowi zakładają specjalne czapki z siatką zakrywającą twarz.

Temat ten poruszali także Karol i Ola, autorzy bloga busemprzezswiat.pl. “Nie da się nic w takich warunkach zjeść ani normalnie funkcjonować […] Używaliśmy ich [masek – przyp.red.] przez kilka tygodni i uratowały nam życie. Bez nich można sobie wydrapać w szale oczy, bo przegonić się ich nie da” – napisali na swojej stronie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAngielski dla dzieci i młodzieży – Helen Doron English
Następny artykuł#AkademiaCzystegoPowietrza2024 – 25 kwietnia o godz. 10:00