A A+ A++

Pani Anna Gawłowska świętowała swoje 111 urodziny. Jest najstarszą mieszkanką Polski, której wiek jest zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami.

– Solenizantka urodziła się 6 czerwca 1913 roku w Cieszynie. Pani Anna miała więc rok, gdy wybuchła pierwsza wojna światowa, pięć lat – gdy Polska odzyskała niepodległość, 23 – gdy wyszła za mąż za Rudolfa Gawłowskiego i 26 – gdy świat po raz kolejny pogrążył się w wojennej zawierusze. W 1947 roku Państwo Gawłowscy przeprowadzili się do Czerwionki, tutaj mąż Pani Anny rozpoczął pracę. Pani Anna ze swoją rodziną mieszkała najpierw w zameczku przy al. św. Barbary, a potem w leszczyńskim zamku. Urodziła syna i córkę, doczekała jednego wnuka oraz dwójki prawnucząt. Syn Jubilatki już nie żyje. Pani Anna mieszka w Czerwionce ze swoją córką – Urszulą, która z miłością i wielkim oddaniem opiekuje się Jubilatką – informuje urząd w Czerwnionce-Leszczynach.

Jak informują urzędnicy pani Anna ujmuje pogodą ducha i życzliwością.

– Mama zawsze była aktywna, opiekuńcza, mówiła, że trzeba przyjmować wszystko, co nam zsyła los i uśmiechać się do świata. Kiedyś jej wielką pasją było rozwiązywanie krzyżówek – wspomina córka Pani Anny – Urszula.

Solenizantkę odwiedził burmistrz gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, wicestarosta powiatu rybnickiego Marek Profaska oraz pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik.

– Goście, w imieniu mieszkańców Czerwionki-Leszczyn i powiatu, przekazali najlepsze życzenia, wręczyli także kwiaty i upominki. Życzenia i gratulacje złożył także Wacław Jan Kroczek z Gerontology Research Group, międzynarodowej organizacji naukowej zajmującej się badaniami nad zdrową starością i długowiecznością. Pani Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami. To zarazem siedemnasta osoba w historii Polski i druga w województwie śląskim, która osiągnęła wiek 111 lat – czytamy w komunikacie urzędu gmini i miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Źródło:

www.czerwionka-leszczyny.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe doniesienia ws. zatrzymanych żołnierzy. “Konsekwencje poniosą ich rodziny”
Następny artykułMOSiR otwiera Park Wodny |#LPU24.pl