A A+ A++

Przypomnijmy obecnie obowiązujące zasady zostały ogłoszone jeszcze pod koniec marca, a zostały przedłużone w połowie ubiegłego tygodnia, o czym pisaliśmy w artykule pt. Obecne obostrzenia będą obowiązywać dłużej. Do kiedy?.

Zasady miały obowiązywać do 18 kwietnia. Już wiadomo, że część z nich na pewno z nami zostanie, jednak rozważane są też kroki w kierunku luzowania obostrzeń. Wszystko będzie zależeć od statystyk dotyczących liczby nowych zakażeń i obłożenia w szpitalach, a obecnie pod respiratorami leży prawie 3,5 tys. chorych, co jest rekordem od początku trwania pandemii.

Najprawdopodobniej w środę 14 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Co ma zostać na niej ogłoszone? Oczywiście informacje są nieoficjalne, wiadomo za to, że bardzo prawdopodobne jest kolejne przedłużenie obowiązujących zasad nie o tydzień, a o dwa tygodnie, tak by zahaczały już o majówkę.

Jutro rano odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i to od jego ustaleń będzie zależeć, jak będą wyglądać kolejne dni lub tygodnie (na razie nie ma decyzji jakiego okresu będą dotyczyć wprowadzane zasady). Analizowany jest czas Świąt Wielkanocnych i jeśli zwiększona mobilność i spotkania w gronie rodziny nie przełożą się na skokowy wzrost chorych będzie można rozważać zmianę zasad.

Pierwszym elementem życia społecznego, który może liczyć na luzowanie obostrzeń są przedszkola i żłobki, następne w kolejce to zamknięte usługi. To może nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Ważne jest jednak też to, że ZUS już przedłużył możliwość korzystania z zasiłków na opiekę nad dzieckiem do 25 kwietnia, o czym więcej przeczytają Państwo w artykule pt. Zasiłek na opiekę przedłużony do 25 kwietnia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiemcy. “Test-lizak” na koronawirusa. Nowa metoda z myślą o dzieciach
Następny artykułPremiera procesorów Ryzen 5000G – poznaliśmy specyfikację i wydajność układów