A A+ A++

Toskania jest jednym z najważniejszych regionów winiarskich na świecie i jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Na turystów czekają tu zachwycające krajobrazy, wyjątkowa architektura oraz ciekawa historia. Wszystko to sprawia, że jest to wręcz idealna lokalizacja do życia dla tych, którzy chcą być blisko z naturą. 

Zobacz wideo Matteo Brunetti wspomina MasterChefa. Mówi o Damianie. “Czułem, że mam więcej talentu kulinarnego niż on”

Toskania zapłaci tym, którzy chcą tu zamieszkać. Oferta jest kusząca 

Jak podaje “Daily Mail”, Toskania chce zapłacić 30 tys. euro osobom, które przeprowadzą się do jednego z górskich miasteczek w tym regionie. Inicjatywa związana jest z malejącą liczbą ludności.  

Celem interwencji jest wspieranie i zachęcanie do ponownego zaludnienia oraz rewitalizacji społeczno-ekonomicznej obszarów górskich, przeciwdziałając marginalizacji tych obszarów

– czytamy. 

Chcesz zamieszkać w Toskanii? Są pewne warunki 

Dofinansowanie dotyczy wyłącznie domów zlokalizowanych w miasteczkach górskich, w których żyje mniej niż 5 tys. osób. Zgodnie z danymi demograficznymi potencjalni mieszkańcy mogą wybierać spośród 76 miejscowości. Wśród nich znajdują się m.in. znane z łaźni termalnych uzdrowisko San Casciana dei Bagni, malownicza Santa Fiora, a także Caprese Michelangelo, czyli miejsce urodzenia renesansowego artysty Michała Anioła. 

Warto wiedzieć również, że otrzymany wkład finansowy nie może przekroczyć 50 proc. kosztów domu i jego remontu. Dodatkowo zainteresowani muszą być pełnoletnimi obywatelami Włoch, obywatelami UE lub obywatelami państw trzecich posiadającymi zezwolenie na pobyt ważne nie krócej niż dziesięć lat. 

Zainteresowani toskańskim programem muszą być również zameldowani jako mieszkańcy włoskiego miasteczka lub miasta, które nie jest miejscowością górską. Trzeba być gotowym na to, by uczynić nieruchomość w Toskanii swoim stałym miejscem zamieszkania.    

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyniki matur 2024 w woj. śląskim. Angielski poszedł uczniom lepiej niż matematyka i język polski
Następny artykułMyślisz o służbie wojskowej? Spotkaj się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji