Wyniki końcowe zawodów pokazują, że obozowa nauka nie poszła w las.

Tegoroczny, letni obóz podopieczni Azymutu Pabianice spędzili w górskiej dzielnicy Jeleniej Góry – Jagniątkowie. Pierwsze siedem dni szlifowali formę biegową i uczyli się nawigacji w jednym z najtrudniejszych terenów do biegania na orientację w Polsce.
Obóz zakończyli startem w trzydniowych zawodach – Grand Prix Polonia, pokonując bardzo wymagające fizycznie i technicznie trasy. Choć dla niektórych podopiecznych trenera Adama Gąsiorowskiego było to pierwsze zetknięcie się z takim terenem, zaprezentowali się oni doskonale, zdobywając miejsca w pierwszej szóstce.

Na pierwszym stopniu podium stanęła doświadczona Małgorzata Biniecka w K21S i nowicjusz Paweł Kielnerowski w OPEN, drugie miejsce wywalczyła w kobiecej elicie Maria Pabich, w K18 Julia Krempińska i w M14 Maciej Sztranek. Na trzecim miejscu uplasowała się w K10 Hanna Pabich, a w K45 Katarzyna Konc.

Ponadto miejsca w TOP 6 zdobyli mniej doświadczeni, ale najbardziej waleczni młodzi zawodnicy z kategorii K14 – Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń i z M14 – Oskar Wesołowski oraz Jerzy Durma.