Wyższy współczynnik punktowy (55.000) ma jedynie szwajcarski FC Basel oraz pokonany już przez poznańskiego Lecha hiszpański zespół Villarreal CF (aż 78.000). Lazio Rzym to dzisiaj trzecia drużyna Serie A i jeden z faworytów do wygrania Ligi Konferencji, ze współczynnikiem 53.000, o wiele więc wyższym niż w wypadku AZ Alkmaar. Czołowa w tej chwili drużyna ligi holenderskiej ma 28.500

Gwoli ścisłości, Lech Poznań i Djurgaardens IF to para o najniższym współczynniku punktowym UEFA, odpowiednio: 6.000 i 4.575.

Lech Poznań nie mógł trafić na Lazio

Lech Poznań nie mógł w 1/8 finału wylosować Lazio Rzym, jako że nie było ono rozstawione jako zwycięzca grupy – a Kolejorz losował tylko z tego grona., Mógł więc trafić na AZ Alkmaar, które wygrało grupę z Dnipro FC, Apollonem Limassol i FC Vaduz. Rzymianie natomiast zlecieli do Pucharu Konferencji z trzeciego miejsca Ligi Europy, za Feyenoordem Rotterdam i FC Midtjylland z Danii.

Kolejorz mógłby trafić na Lazio, gdyby awansował do ćwierćfinału. Pytanie, czy awansuje Lazio. W Rzymie doszło do niespodzianki – Holendrzy wygrali 2-1. I to mimo tego, że włoska ekipa szybko prowadziła po bramce Pedro w 18. minucie. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Grek Vangelis Pavlidis, a wynik po przerwie ustalił węgierski piłkarz Milos Kerkez. W rewanżu więc Lazio może zostać wyeliminowane.

Statystyki meczu

Posiadanie piłki

Strzały celne

Strzały niecelne

Strzały zablokowane

Lazio Rzym w meczu z AZ Alkmaar/East News

Do jednej bramki (odc. 83) Awans Lecha Poznań do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. WIDEO/Do jednej bramki/POLSAT GO … czytaj dalej