A A+ A++

Stołeczni policjanci i pracownicy cywilni zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie i profesjonalizm. W uroczystości, która odbyła się w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji, nagrodzono ponad 40 osób. Wśród nich znaleźli się również funkcjonariusze z Otwocka, którzy wyróżnili się swoją gotowością do podejmowania trudnych wyzwań.

Uroczystość wręczenia nagród dla stołecznych funkcjonariuszy

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyła się uroczystość, podczas której ponad 40 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych stołecznego garnizonu otrzymało nagrody i listy gratulacyjne. Wyróżnienia wręczył osobiście Komendant Stołeczny Policji, insp. Dariusz Walichnowski. Był to moment docenienia ich rzetelności i wzorowego wykonywania obowiązków służbowych.

Wyjątkowe osiągnięcia stołecznych policjantów

Uhonorowani funkcjonariusze wykazali się wzorowym prowadzeniem czynności operacyjnych i procesowych. Dzięki ich profesjonalnej pracy udało się zatrzymać nie tylko najbardziej poszukiwanych przestępców, ale także sprawców rozbojów, kradzieży oraz oszustów działających metodami “na policjanta” i “na wnuczka”. Komendant Stołeczny Policji podkreślał znaczenie ich działań dla bezpieczeństwa Warszawy i okolicznych powiatów.

Wyróżnienia dla otwockich policjantów

W gronie wyróżnionych znaleźli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, sierż. szt. Łukasz Chłopik oraz sierż. szt. Marcin Maciejewski. Ich gotowość do podejmowania i realizacji trudnych wyzwań w służbie została szczególnie doceniona. Komendant insp. Dariusz Walichnowski podkreślił, jak ważna jest ciężka i żmudna praca, która często odbywa się bez fleszy, prasy, radia czy telewizji.

Rola pracowników cywilnych w sukcesach komendy

Podczas uroczystości wyróżniono również pracowników cywilnych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju komendy. Ich umiejętność realizacji zadań oraz inicjatywa są nieocenione. Komendant Walichnowski dziękował im za ich wkład i zaangażowanie, które mają realny wpływ na codzienne funkcjonowanie jednostki.

Policjanci ratujący ludzkie życie

Stołeczni policjanci to nie tylko osoby rozwiązujące najtrudniejsze sprawy kryminalne. Wielokrotnie ratują również ludzkie życie, jak miało to miejsce w przypadku funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego, którzy ratowali osoby znajdujące się w Wiśle. To doskonały przykład, że motto “Pomagamy i chronimy” nie jest dla nich tylko pustym sloganem.

Podziękowania i gratulacje od Komendanta

Zwracając się do nagrodzonych, insp. Dariusz Walichnowski podziękował im za wzorową służbę i pracę, która często wymaga wielu wyrzeczeń. Podkreślił, że ich działania mają wymierny wpływ na bezpieczeństwo społeczności. Komendant pogratulował również przełożonym wyróżnionych, zaznaczając, że ich wsparcie jest kluczowe dla sukcesów podwładnych.

Opierając się na: Policja Otwock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWlej do przegródki i nastaw pranie. Pralka będzie lśnić czystością
Następny artykułНазвано найбільш популярний автомобіль на світовому ринку