A A+ A++

Tegoroczne Dni Radymna upłynęły pod znakiem góralskich akcentów, ludowych wierzeń i klimatycznej muzyki. Tańczono, śpiewano, bawiono się i smakowano pyszności, korzystając z letniej aury i sposobności do dobrej zabawy.

Tegoroczne Dni Radymna stały dobrą muzyką. Bez wątpienia wielka w tym zasługa Stanisława Karpiela-Bułecki – przedstawiciela dwóch najbardziej znanych podhalańskich rodów. Artysta jest synem Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś. Zakopiańczyk w swoich muzycznych projektach dumnie promuje góralską kulturę i tradycję i nie inaczej było w Radymnie. Jako Staszek z Gór pojawił się tu z najnowszym solowym projektem, a jego występ z pewnością przypadł do gustu zgromadzonym pod sceną. Wspaniała energia i charakterystyczny w przypadku tego muzyka świetny kontakt z publicznością to było to, co z pewnością stanowiło gwarancję udanej zabawy.

Wspaniałe muzyczne uniesienia przygotowano również dla miłośników nieco spokojniejszych klimatów. Te zapewnili muzycy Oready, przenosząc odbiorców w niesamowite rejestry ludowych wierzeń i pogańskich tajemnic.

Pełne mistycyzmu było też widowisko Nocy Świętojańskiej, na które zaprosili artyści Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie i Teatru ognia z Przeworska. Oferta spędzenia wolnego czasu w plenerze była w tym roku naprawdę bogata i nad wyraz atrakcyjna. Ciekawymi punktami były z pewnością: warsztaty wicia wianków, dmuchany plac zabaw, plebejskie zabawy z powodzeniem konkurujące z konsolą i internetem, a także pełna zagadek gra terenowa, w której zadaniem startujących drużyn było podążanie za wskazówkami w celu odszukania kwiatu paproci.

Całość imprezy poprowadził Kacper Moszumański.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRemonty zielonogórskich szkół. Najważniejsze zadanie? Termomodernizacja “Budowlanki”
Następny artykułRumuni tną stopy procentowe. Bankierzy z NBR dołączają do reszty regionu