A A+ A++

Tłumy gości dowodzą, że ta impreza jest jedną z najbardziej popularnych – które są organizowane w Katowicach. Jarmark u Babci Anny już wkrótce. A na nim szereg atrakcji.

***

Nikiszowiec i bez tej imprezy przyciąga licznych gości. Ale podczas jarmarku panuje tu prawdziwe szaleństwo („szaleństwo” w dobrym znaczeniu tego słowa).

Najbliższy jarmark w niedzielę 28 lipca. Dojedziemy bezpłatną linią autobusową, do czego wszystkich zachęcamy (inf. na końcu).

Początek jarmarku o godz. 10. Zakończenie – godz. 10.

Swój udział zgłosiło 170 wystawców. Pojawią się więc stoiska i stragany z rękodziełem, ze sztuką, z różnymi smakołykami (dalsze szczegóły na końcu).

Będzie sporo dodatkowych atrakcji. Strefa zabaw i relaksu a tam karuzela i atrakcje dla dzieci.

Po południu zaplanowano występ orkiestry dętej „Wieczorek”. Następnie wystąpi nikiszowiecki DJ Sergiusz Rudnik.

Więcej szczegółów znajdziecie poniżej, pod blokiem inf. red.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Więcej o jarmarku

Informacja organizatora a w niej szczegóły kursów autobusów i więcej o tym, co na jarmarku.

28 lipca odbędzie się kolejna edycja Jarmarku U Babci Anny w Nikiszowcu.

Jarmark U Babci Anny odbywa się w Nikiszowcu nieprzerwanie od 15 lat. W tym roku wydarzenie zostanie zorganizowane w niedzielę 28 lipca. Na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Podobnie jak w latach poprzednich zachęcamy do dojazdu na jarmark bezpłatną linią autobusową.

Organizatorem jarmarku jest Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych. Tegoroczna edycja jarmarku odbędzie się w niedzielę 28 lipca, a atrakcje będą czekały na odwiedzających od godziny 10.00 do 20.00.
Jarmark to letnia edycja niezwykle popularnego w Polsce bożonarodzeniowego Jarmarku Na Nikiszu. W świecie rękodzielników te wydarzenia uchodzą jedne z największych i najważniejszych w Polsce. W tym roku jarmark odbędzie się już po raz piętnasty. Nazwa wydarzenia nawiązuje do tradycyjnego śląskiego odpustu parafialnego obchodzonego szczególnie odświętnie w nikiszowieckiej parafii św. Anny. Jarmark jak co roku ściąga do Nikiszowca tysiące gości. Czeka na nich 170 wystawców zarówno lokalnych jak i reprezentujących wszystkie regiony Polski.

Wśród wystawców rękodzielniczych znajdą się artyści, twórcy i kreatorzy, prezentujący swoje autentyczne wyroby artystyczne i użytkowe. Prezentować będą obrazy, ceramikę, biżuterię, wyroby ze szkła, drewna i skóry a także maskotki, gadżety śląskie, pamiątki z Nikiszowca, kosmetyki naturalne, świece a nawet akcesoria dla czworonożnych milusińskich.

Rękodzielniczy charakter prezentują także małe manufaktury i przetwórnie oferujące wyroby spożywcze. Na stoiskach będzie można kupić takie naturalne wyroby jak: syropy, przetwory sezonowe, miody i wyroby pszczelarskie, przyprawy naturalne a także lokalne wina, nalewki i piwa. Będzie też oczywiście strefa gastronomiczna i maszkety w tradycyjnych „budach” odpustowych.
Poza zakupami, delektowaniem się pysznymi daniami kuchni regionalnej, organizatorzy zapraszają dzieci i dorosłych na Skwer Zillmannów.

– W tym miejscu urządzamy strefę zabaw i relaksu. Znajdziecie tu m.in. karuzelę i inne atrakcje dla najmłodszych. Popołudniu na Skwerze wystąpi tradycyjnie Orkiestra Dęta „Wieczorek”, a po niej znany już naszej publiczności nikiszowiecki artysta – DJ Sergiusz Rudnik – mówi Małgorzata Krakowiak, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Aktualne informacje na temat jarmarku można znaleźć na Facebooku

Specjalna bezpłatna linia autobusowa

Wszystkich chętnych do odwiedzenia Jarmarku U Babci Anny zachęcamy do skorzystania ze specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych. Pierwsza łączyć będzie centrum Katowic z dzielnicą Janów-Nikiszowiec.

Linia startować będzie ze stanowiska na podziemnym parkingu Dworca PKP w Katowicach. Druga linia wiedzie z parkingu przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej. Obie linie będą kończyć swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Jarmark).

Linie będą funkcjonować na następujących trasach:

Katowice Dworzec (stanowisko 10) – Katowice Sądowa – Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) – Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Jarmark);
parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej – Janów Zamkowa Skwer.

Jednocześnie informujemy, że wjazd na teren osiedla będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających tzw. wjazdówki.
Zmiany w organizacji ruchu drogowego
Ścisły obszar Jarmarku tj. ul. Nałkowskiej (od skrzyżowania z ul. Szopienicką), ul. Krawczyka, ul. Rymarska i Plac Wyzwolenia (od przejazdu kolejowego przy ul. Zamkowej) będzie wyłączony z ruchu od godziny 5:00 do 24:00. Mieszkańcy ul. Nałkowskiej i Rymarskiej będą mogli wjechać za okazaniem wjazdówki od ul. Szopienickiej i zaparkować samochód na parkingach przy lodowisku Jantor.

Zakaz zatrzymywania się i parkowania na ul. Nałkowskiej będzie obowiązywał przez cały dzień 28 lipca – wyłączony z zakazu zostanie fragment ul. Nałkowskiej, na którym zaparkować będą mogli wyłącznie mieszkańcy posiadający wjazdówkę. Dodatkowo wzdłuż fragmentu ul. Ociepki i Zamkowej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Zmiany nastąpią także na skrzyżowaniu ul. Szopienickiej z ul. Górniczego Dorobku i ul. Św. Anny, gdzie wprowadzony zostanie zakaz ruchu (wjazdu w ul. Świętej Anny) z wyjątkiem posiadaczy wjazdówek.

Msze odpustowe w Kościele św. Anny są ważnym momentem w życiu społeczności dzielnicy. Z uwagi na rozmiar wydarzenia nie ma możliwości dojazdu samochodami przed sam kościół. W szczególnych przypadkach możliwy będzie wjazd samochodem na teren Probostwa, dotyczy to wskazanych przez Parafię najstarszych mieszkańców Nikiszowca i Janowa. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Fot. TR. Roguski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Wakacje z WOT” na Podkarpaciu zakończone egzaminem [ZDJĘCIA]
Następny artykułZdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej w Okoninie