A A+ A++

4-7 gorszy tygodniowo. O tyle, zdaniem ekspertów, drożeć będzie paliwo z każdym kolejnym tygodniem wakacji. To efekt ruchów na światowych rynkach ropy naftowej. Ten, kto zdecyduje się pojechać na wakacje pod koniec sierpnia, za litr paliwa zapłacić może nawet 60 groszy więcej niż dzisiaj.

Złe wiadomości dla kierowców. Najnowsze prognozy dotyczące światowego rynku paliw nie pozostawiają złudzeń. Mimo promocji wprowadzonych przez kilka sieci stacji benzynowych tankowanie na wakacjach będzie coraz droższe. Zdaniem ekspertów podwyżki cen paliw sięgnąć mogą nawet 40-60 groszy na litrze. 

Ceny paliw w Polsce. Urlop w lipcu może się opłacić

Póki co ceny paliw w Polsce utrzymują się na stałym poziomie od połowy maja. Obecnie, jak wynika z danych branżowego serwisu e-petrol.pl średnie ceny na polskich stacjach to: 

  • Pb95 – 6,44 zł,
  • ON – 6,46 zł,
  • LPG – 2,69 zł.

Co więcej, aż cztery sieci stacji paliw, podobnie jak w ubiegłym roku, wprowadziły wakacyjne promocje. Sporo zaoszczędzić mogą uczestniczący w programach lojalnościowych – klienci sieci BP, Circle K, Orlen czy Shell. 

W większości przypadków zatankować można o 30-40 groszy taniej. Korzystając z oferty Orlenu aż 45 groszy na litrze oszczędzić mogą właściciele Karty Dużej Rodziny. 

Ceny paliwa znów w górę. Drożej nawet o 60 groszy za litr

Oszczędzaniu nie sprzyja niestety sytuacja na światowym rynku paliw. Napięta sytuacja geopolityczna i typowy dla sezonu letniego wzrost konsumpcji paliw poskutkował wywindowaniem ceny ropy naftowej. W czerwcu średnia cena baryłki Brent wzrosła z poziomu 77 dolarów do 86 dolarów i wiele wskazuje, że to dopiero początek podwyżek. 

Prognozy Amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) zakładają, że średnia cena ropy Brent w trzecim kwartale 2024 roku może wynieść nawet 90 dolar … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułИспания – Франция: онлайн-трансляция матча Евро-2024
Następny artykułУкраїнські служби атакували російський аеродром, підстанції та НПЗ