A A+ A++

Budowa zapory na polsko-białoruskiej granicy idzie pełną parą. Jak zapowiadają funkcjonariusze SG – wykonawcy są gotowi w najbliższym czasie oddać niektóre z ukończonych odcinków. Docelowo firmy mają ukończyć inwestycję w czerwcu. 


Jak mówiła nam parę dni temu rzeczniczka Straży Granicznej por. SG Anna Michalska – roboty na granicy idą zgodnie z planem.

– Na tym etapie wykonawcy deklarują, że wszystko idzie zgodnie z planem i do końca czerwca ukończą barierę fizyczną. Czekamy na projekt bariery elektronicznej do 23 maja. Jeżeli nie będziemy mieć do niego żadnych uwag, to na początku czerwca ma ruszyć budowa bariery elektronicznej – zapowiadała rzeczniczka.

Tymczasem funkcjonariusze na swoim Twitterze podzielili się filmem z postępu prac. „Wykonawcy są gotowi do przekazania w najbliższym czasie ukończonych odcinków. Przęsła zamontowane są na długości prawie 90 km” – czytamy w poście.

Nagranie pochodzi z terenów placówki Straży Granicznej w Kuźnicy.

Tuż obok zapory powstało już 90 procent drogi technicznej.

To jedna z najdroższych inwestycji w powiecie sokólskim, jej budowa ma kosztować w sumie około 1,6 mld zł. Prace postępują zarówno w kierunku Kuźnicy, jak i Krynek. Jednocześnie firmy dbają o przygotowanie projektów i zabezpieczenie logistyki. W prace są zaangażowani podwykonawcy, także z Sokółki.

Zapora powstanie na długości około 186 km wzdłuż granicy z Białorusią. Część granicy, gdzie powstanie zabezpieczenie, została podzielona na cztery odcinki. Firma Budimex będzie odpowiedzialna za budowę na odcinkach o łącznej długości 105,55 km (odcinek 1 – 54,82 km oraz odcinek 2 – 50,73 km). Natomiast konsorcjum firm Unibep i Budrex wykona zabezpieczenie na odcinkach o łącznej długości 80,70 km (odcinek 3 – 36,70 km oraz odcinek 4 – 43,97 km). Na każdym z nich prace będą prowadzone w systemie trzyzmianowym.

 opr. (or)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZagrożenie pożarowe lasów
Następny artykułByła wiceszefowa MON Ukrainy: Zachód musi zrozumieć, że Rosja to wróg