Mecz w hali lidera Tauron 1. Ligi sulęcinianie znów rozpoczęli z aktualnie jedynym rozgrywającym Arturem Błażejem (Bartosz Zrajkowski stara się jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia) oraz atakującym Michałem Godlewskim.

– Na pewno Grzegorz Turek też pojawi się na boisku – mówił trener Olimpii Łukasz Chajec. – Szeroka, jakościowa ławka to był nasz ważny atut, choćby w ostatnim spotkaniu z MKS Będzin, gdzie pokonaliśmy rywali z czołówki 3:2. W daleką podróż do Bielska ruszyliśmy z nadzieją, aby postawić się kolejnemu faworytowi i kandydatowi do awansu do PlusLigi.

Faktycznie, Turek pojawił się na boisku w dzisiejszym spotkaniu już w pierwszym secie, choć nie na ataku, a na podwyższenie bloku, za rozgrywającego Błażeja. To było przy prowadzeniu BBTS 24:20, zresztą chwilę później gospodarze skończyli tę partię. Bielszczanie od początku wygrywali, najpierw 4:1 przy zagrywkach dobrze nam znanego Adriana Hunka. Później aż 17:9. Ostatecznie, po niezłym pościgu, Olimpia przegrała honorowo, do 20.

– W tej lidze nie wolno nikogo lekceważyć, dobrze znaliśmy wynik Olimpii z Będzinem – mówił Hunek. – Właśnie w swojej hali każdy zespół będzie walczył na całego i straszył. My mieliśmy dziś zadanie, aby nie dać Sulęcinowi za bardzo uwierzyć, że coś może u nas ugrać. W dwóch setach to bardzo dobrze się udało.

Druga partia też bez większych emocji – 25:15 dla BBTS. – W trzeciej trochę za bardzo się rozluźniliśmy i od początku do końca ten set szedł na równo – dodał Hunek. – To był najlepszy przykład poziomu w tej lidze. Tu nikt się przed tobą nie położy i bardzo dobrze. Niech takiego grania będzie jak najwięcej.

Po stronie Olimpii pojawili się wspomniany wyżej Turek, Tomasz Polczyk czy Arkadiusz Nawrot, również drugi libero Mateusz Sawerwain. I goście wygrywali nawet 20:18. Ostatecznie jednak, przy stanie 24:23, to bielszczanie zakończyli to spotkanie przy pierwszym meczbolu, bo w ataku pomylił się Maciej Krysiak.

Ten ostatni zdobył dzisiaj dla Olimpii 11 pkt, Polczyk – 8, a Godlewski – 7.

Następny mecz ligowy sulęcińscy siatkarze rozegrają w swojej hali. W sobotę, 11 grudnia o godz. 17 podejmą SMS PZPS Spała.

BBTS BIELSKO-BIAŁA – OLIMPIA SULĘCIN 3:0

SETY: 25:20, 25:15, 25:23.

OLIMPIA: Cichosz-Dzyga, Błażej, Wójcik, Lipiński, Godlewski, Krysiak, Pogłodziński (libero) oraz Turek, Polczyk, Nawrot, Sawerwain (libero).

WYNIKI Z 11. KOLEJKI:

BBTS Bielsko-Biała – OLIMPIA SULĘCIN 3:0, SMS PZPS Spała – Zaksa Strzelce Opolskie 0:3, Visła Bydgoszcz – AZS AGH Kraków 3:2, Norwid Częstochowa – Chrobry Głogów 3:0, Mickiewicz Kluczbork – Legia Warszawa 1:3, MKS Będzin – Krispol Września 3:2, Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:2.

• 16. Chrobry Głogów 13 8 12:32

Osiem czołowych drużyn zagra w fazie play-off o zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Najlepszy, jeśli spełni wymogi licencyjne, awansuje do PlusLigi, a drugi ma prawo walczyć o awans w barażach. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9-14, kończą rozgrywki. Przedostatnia i ostatnia ekipa po fazie zasadniczej traci prawo udziału w Tauron 1. Lidze w sezonie 2022/23.