Murad był zdecydowanym faworytem pierwszego starcia na Olimpiadzie przeciwko Grekowi, który podobnie jak nasz reprezentant awansował do IO podczas turnieju kwalifikacyjnego w Budapeszcie.

Zawodnik AKS podszedł do walki bardzo skoncentrowany i od początku potwierdzał, że to on jest lepszy w zapaśniczym rzemiośle. Znany przede wszystkim z fenomenalnej obrony Murad, dla odmiany mocno zaatakował w pierwszej rundzie i zakończył ją wynikiem 7:0. Po przerwie potrzebował zaledwie 50 sekund, aby dołożyć dwa oczka, a po kilku sekundach kolejne i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu, przy stanie 11:0 sędzia zakończył walkę i ogłosił zwycięstwo Gadżijewa.

W ćwierćfinale rywalizacji w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 65 kg nasz zawodnik musiał się zmierzyć z Gadżimuradem Raszidowem. Rosjanin bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej rundzie i dzięki dwóm skutecznym akcjom wyszedł na prowadzenie 4:0. Zapaśnik AKS bardzo ambitnie walczył w drugiej odsłonie i na 37 sekund przed końcem doprowadził do wyniku 4:2. Murad próbował zdobyć kolejne punkty i ambitnie atakował, niestety nadział się na dwupunktową kontrę Rosjanina i walka zakończyła się jego przegraną 2:6.

Gadżijew ma jeszcze szansę zawalczyć o brązowy medal, ale żeby tak się stało, do finału musiałby dotrzeć ćwierćfinałowy rywal naszego zawodnika.