Liga Mistrzów. Thomas Muller przyznał, że Bayernowi lepiej gra się z drużynami Lionela Messiego niż Cristiano Ronaldo

W dwumeczu z PSG Bayern zaprezentował się bardzo dobrze przede wszystkim jako zespół i to zaprocentowało w dosyć spokojnym poradzeniu sobie z Paryżanami. Muller miał duży udział w rewanżowym zwycięstwie 2:0. To on znakomicie odebrał piłkę Marco Verattiemu przed polem karnym PSG, dzięki czemu swoją bramkę zdobył Eric-Maxim Choupo-Mouting. W samej końcówce drugie trafienie dołożył Serge Gnabry i “Bawarczycy” mogli się cieszyć z awansu.

Po meczu Muller nie krył specjalnie radości, a podzielił się też dosyć ciekawą obserwacją na temat rywalizacji Bayernu z dwoma największymi gwiazdami światowego futbolu ostatnich lat – Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo. Jego zdaniem Bayernowi zawsze lepiej szło w starciach z drużynami Argentyńczyka. Tegoroczny dwumecz w dużym stopniu potwierdził tę teorię.

Przeciwko Messiemu, jeśli chodzi o wyniki, wszystko zawsze idzie dobrze na wszystkich poziomach. Na poziomie klubowym Cristiano Ronaldo był naszym problemem, kiedy był w Realu Madryt. Ale mam największy szacunek dla występu Messiego na Mistrzostwach Świata

~ Thomas Muller w wypowiedzi dla “kickera”

Po chwili 33-latek dodał także swoje wyrazy szacunku dla Messiego, a szczególnie jego występu w czasie mundialu. – Indywidualny występ Messiego na Mistrzostwach Świata był niesamowity. Poprowadził cały skład. Nie jest łatwo grać w drużynie takiej jak PSG. Trudno jest uzyskać naprawdę dobrą równowagę zespołową – stwierdził.

Statystyki potwierdzają słowa Thomasa Muellera

Oceniając całe spotkanie na chłodno, Muller stwierdził, że kluczowa dla losów awansu była zmiana mentalności Bayernu po przerwie. W pierwszej połowie, jeszcze przy 0:0, PSG miało swoje okazje, a po błędzie Yanna Sommera zespół przed stratą gola uratował Matthijs de Ligt.

– W drugiej połowie wyszliśmy ze skorup. Dzięki temu graliśmy lepiej i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Trzeba też być szczerym: w meczach takich jak ten potrzebne jest zarówno szczęście, jak i ciężka praca. Mieliśmy momenty szczęśliwe, jak wtedy, gdy Matthijs wybił piłkę z linii bramkowej. W obronie byliśmy lepszą drużyną. Dobrze spisaliśmy się w ataku. Mentalność była na miejscu, rzuciliśmy się w wir wyzwań i kończymy zasłużenie jako zwycięzcy – cytuje piłkarza oficjalna strona Bayernu.

W barwach Bayernu Thomas Muller mierzył się z zespołami Lionela Messiego czterokrotnie, wygrywając trzy z tych rywalizacji. Dla porównania, bilans z zespołami Cristiano Ronaldo (czyli de facto Realem Madryt) jest dokładnie odwrotny. Do tej pory z Bayernem czterokrotnie grał w finale Ligi Mistrzów. W 2010 i 2012 roku “Bawarczycy” przegrywali odpowiednio z Interem Mediolan i Chelsea (w tym meczu Muller zdobył nawet gola), a w 2013 i 2020 zwyciężali po meczach z Borussią Dortmund i PSG. W tym sezonie zagrał w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 5 goli i notując 11 asyst.