Drużyna polskich szpadzistek wywalczyła brązowy medal na zakończenie szermierczych mistrzostw świata juniorów (do lat 20). Łącznie “Biało-Czerwoni” stanęli w Kairze na podium czterokrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu.

Zespół szpadzistek walczył w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt i Zofia Janelli (obie KS Szpada Wrocław).

Polki w półfinale przegrały z późniejszymi triumfatorkami – Rosjankami 36:45, a w meczu o trzecie miejsce pokonały ekipę Egiptu 45:29.

“Biało-Czerwoni” zakończyli występ w Kairze z dorobkiem czterech medali. Złoto indywidualnie w szpadzie zdobyli Klasik i Antoni Socha (PKSzerm. Warszawa), a po brąz w szabli – również w kategorii juniorów – sięgnął Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice).

Wśród kadetów (do lat 17), którzy także rywalizowali w stolicy Egiptu – polscy szermierze na podium nie stanęli.

– Cztery medale to świetny występ, który – podobnie jak wcześniejsze wyniki seniorów w zawodach Pucharu Świata – potwierdza, że mimo trudności nie zmarnowaliśmy roku pandemii. Mieliśmy pomysł, plan, którego realizacja przełożyła się na bardzo dobre osiągnięcia po powrocie do międzynarodowej rywalizacji – powie … czytaj dalej