A A+ A++

Pracujący przy mundialu katarski dziennikarz i fotoreporter lokalnego serwisu sportowego Al Kass TV zmarł nagle w sobotę w Dosze – poinformował “Gulf Times”. 

Khalid al-Misslam miał 43-lata. Przyczyna śmierci mężczyzny nie jest jeszcze znana.

Kolejna śmierć dziennikarza

To już drugi taki przypadek podczas trwających w Katarze mistrzostw świata. Kilki dni temu media na całym świecie obiegła informacja o nagłej śmierci amerykańskiego dziennikarza. 48-letni Grant Wahl zmarł podczas relacjonowania dogrywki meczu Holandia – Argentyna w Dosze. 

Brat 48-latka, twierdzi, że Wahl “był zdrowy”. – Nie wierzę, że mój brat umarł, wierzę, że został zabity – stwierdził. 

Jednak sam dziennikarz podczas jednej ze swojej relacji z Kataru skarżył się na stan swojego zdrowia. 

ZOBACZ: Lewandowski o przyszłości w polskiej reprezentacji. Niejasna odpowiedź

– Moje ciało w końcu się zepsuło. Trzy tygodnie krótkiego snu, duży stres i dużo pracy mogą ci to zrobić. To, co było przeziębieniem przez ostatnie 10 dni, zmieniło się w coś poważniejszego – mówił dziennikarz. Dodał, że odczuwał dyskomfort w klatce piersiowej. Twierdził również, że uzyskał negatywny wynik w teście na obecność koronawirusa i szukał źródła niepokojących objawów.

– Poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli. Dali mi antybiotyki i silny syrop na kaszel. Kilka godzin później czuję się trochę lepiej. Ale nadal nie za dobrze – mówił Grant.

Tęczowa koszulka

Wcześniej amerykański dziennikarz próbował wejść na pierwszy mecz turnieju, gdy USA grały przeciwko Wali, w koszulce w kolorach tęczy. Na Twitterze poinformował, że początkowo odmówiono mu wstępu na stadion. Ujawnił również, że wkrótce po opublikowaniu pierwszego wpisu na Twitterze pracownicy ochrony “siłą wyrwali mu telefon z rąk”. Ochroniarz miał powiedzieć dziennikarzowi, że jego koszulka jest “polityczna”, a inny odmówił mu zwrotu telefonu.

Relacja dziennikarza spotkała się z powszechnym potępieniem w mediach społecznościowych. Natomiast dyrektor nauk społecznych na Uniwersytecie w Katarze dr Nayef bin Nahar napisał: “Jako Katarczyk jestem dumny z tego, co się stało. Nie wiem, kiedy ludzie Zachodu zdadzą sobie sprawę, że ich wartości nie są uniwersalne. Istnieją inne kultury o innych wartościach, które należy szanować w równym stopniu. Nie zapominajmy, że Zachód nie jest rzecznikiem ludzkości”.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAMD szykuje 200 tysięcy kart graficznych RX 7900 na premierę
Następny artykułSenator Johnson’s round table shocks the world again: data shows that the vaccinated “have a 26% higher mortality rate”