Na zakończenie kolejnej fazy mistrzostw świata juniorów Polacy mierzyli się z Rosjanami. Już przed tym meczem obie drużyny zapewniły sobie awans do półfinału. Polacy, chociaż nie brakowało ich dobrej gry w tym spotkaniu, musieli uznać wyższość rywali. Rosjanie triumfowali 3:1 i pozostają niepokonani w turnieju.

Na początku pojedynku Dawid Dulski posyłał piłki w aut, szybko o pierwszy czas poprosił trener Pliński (0:3). Po przerwie piłkę w siatkę posłał Omar Kurbanow. Stopniowo Polacy wchodzili do gry i po asie Jakuba Czerwińskiego przerwę wykorzystał rosyjski szkoleniowiec (4:6). Inicjatywa wciąż leżała po biało-czerwonej stronie i po podwójnym bloku Polacy wyszli na prowadzenie 8:7. Nie zdołali go jednak utrzymać, mocne zagrywki Kurbanowa ponownie sprawiły problemy polskim przyjmującym (10:12). Na boisku nie brakowało walki, ryzykujący zagrywką Rosjanie nie ustrzegli się prostych błędów (16:16). W dalszej fazie seta celne zagrywki posyłał Antoni Kwasigroch i ponownie dwupunktową przewagę mieli biało-czerwoni (19:17). Również oni nie zdołali utrzymać zaliczki, po podwójnym bloku na Czerwińskim wynik po raz kolejny się wyrównał (20:20). Serię przy zagrywkach Michaiła Wisznikowa zakończył dopiero mocny atak Dulskiego (21:22). Zdarzały się przedłużone wymiany. Po asie Muraszko Rosjanie mieli piłki setowe (22:24). Efektowny podwójny blok zamknął inauguracyjną odsłonę.

Chociaż pierwsze akcje drugiej odsłony należały do Rosjan, Polacy szybko odrobili straty (1:3, 4:4). Obie drużyny grały nierówno, więcej błędów popełniali siatkarze z Rosji. Gdy piłka po asie Dulskiego szczęśliwie przetoczyła się po taśmie w boisko rywali, Polacy odskoczyli na 11:8. Rosjanie kolejne piłki posyłali w aut a seria biało-czerwonych trwała (13:8). Dopiero zagranie po prostej Romana Muraszko pozwoliło zrobić przejście (14:9). Przy stanie 14:10 o czas poprosił Daniel Pliński. Siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Mimo roszad w składzie Rosjanie nie byli w stanie przełamać Polaków (19:14). Po udanym ataku z prawego skrzydła Nikity Morozowa przerwę wykorzystał jeszcze polski trener (23:16). Zagrywka w siatkę rosyjskiego atakującego i atak Karola Urbanowicza dały ostatnie punkty Polakom.

Od początku trzeciej partii rozgorzała zacięta walka, wynik oscylował wokół remisu (5:5, 8:7). Zagrywki były mocne, skrzydłowi skutecznie punktowali w ataku (11:10). Przy zagrywkach Czerwińskiego Polacy zbudowali trzypunktową przewagę (14:11). Gdy podwójny blok zatrzymał Dulskiego, czas wykorzystał trener Pliński (15:13). Po seria Rosjan trwała a zakończyła ją dopiero zagrywka w siatkę Ilii Kazaczenkowa (16:15). Kolejne akcje toczyły się po myśli Rosjan, mocny atak Kwasigrocha pozwolił zrobić przejście (17:18). Szybko rosyjscy reprezentanci zaliczyli następną serię, tym razem przy zagrywkach Kurbanowa, po zagraniu z szóstej strefy tego zawodnika o przerwę poprosił trener Pliński (17:22). Do końca gra toczyła się pod dyktando reprezentacji Rosji, która wygrała do 18.

Otwarcie czwartej partii również układało się po myśli Rosjan. Do nietypowej akcji doszło przy stanie 1:4, kiedy to Jurii Brażaniuk zaserwował pod siatką. Po skutecznym zagraniu Stanisława Dinejkina interweniował trener Pliński (2:7). Do przejścia doszło po mocnym ataku Kwasigrocha z szóstej strefy (3:8). Rosjanie zaczęli mieć problemy w ataku a dystans topniał (6:9). W kolejnych akcjach mimo roszad w składzie dystans pozostawał wyraźny. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami (13:16). Celne zagrywki Bartosza Gomułki i jego skuteczny kontratak pozwoliły Polakom złapać kontakt punktowy a o czas poprosił trener Nikołajew (15:16). Kolejne akcje były zacięte, jednak wciąż to biało-czerwoni gonili wynik. Gdy ciekawą wymianę zakończył Muraszko, dystans ponownie się powiększył i przerwę wykorzystał trener Pliński. Podobnie jak w poprzednim secie, również tym razem Rosjanie zachowali koncentrację do końca i po zdecydowanym ataku po skosie z prawego skrzydła cieszyli się ze zwycięstwa

Polska – Rosja 1:3
(23:25, 25:17, 18:25, 20:25)

Składy zespołów:
Polska: Strulak (5), Pawlun (2), Czerwiński (7), Urbanowicz (3), Dulski (9), Kwasigroch (12), Nowowsiak (libero) oraz Gomułka (7), Gniecki i Kraut (3)
Rosja: Brażniuk (12), Kazaczenkow (6), Kurbanow (14), Muraszko (19), Romanowski (9), Wisznikow (1), Fedorow (libero) oraz Anoszko, Morozow (1), Dinejkin (3) i Iutsewicz