A A+ A++

Na polskich drogach często można spotkać kierujących, którzy mrugając światłami drogowymi, ostrzegają innych przed kontrolą policji. Nie wszyscy jednak wiedzą, że grozi za to mandat. Przypomnieć o tym fakcie postanowili policjanci z Piaseczna.

“Mruganie długimi” jest dozwolone. W pewnych okolicznościach

Mruganie światłami drogowymi generalnie nie stanowi nic sprzecznego z prawem, ponieważ jest to sposób na ostrzeganie kierowców jadących w przeciwnym kierunku o różnego rodzaju niebezpieczeństwach na drodze, np. zwierzętach czy przewróconych drzewach. “Mrugając długimi” możemy również zasygnalizować jadącemu z przeciwnej strony kierowcy, że ma niezapalone światła mijania, albo też, że jedzie z włączonymi światłami drogowymi i oślepia nas.

Kierowcy wykorzystują jednak mruganie światłami drogowymi również po to, by ostrzegać się przed kontrolą policji na danym odcinku drogi. Niestety, funkcjonariusze nie pochwalają takiego zachowania – nie uznają go za ostrzeganie o niebezpieczeństwie. Według nich informując w ten sposób kierowców o zbliżającej się kontroli ostrzegamy nie tylko tych, którzy przekraczają prędkość, ale również kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także osoby, które nie posiadają uprawnień lub są ścigane listem gończym.

Policjanci z Piaseczna z akcją wymierzoną w kierowców ostrzegających przed kontrolą

Funkcjonariusze starają się walczyć ze zwyczajem “mrugania długimi”, czego przykładem są policjanci z Piaseczna. Wraz ze Służbą Ratownictwa Specjalistycznego przeprowadzili akcję wymierzoną właśnie w kierowców ostrzegających przed kontrolą. Do działań wykorzystali drona.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułНа трьох вулицях у Франківському районі Львова реорганізують рух
Następny artykułPrzy radomskim starostwie powstanie nowy parking