A A+ A++

Koty albo się kocha, albo omija. Nic dziwnego. To wymagające zwierzęta, które lubią chodzić własnymi ścieżkami i nie zawsze odpowiednią uwagą darzą właścicieli. Można się zawsze zastanawiać, kto tak naprawdę rządzi w domu. Nie można jednak mruczkom odmówić klimatu, jaki tworzą oraz piękna, jakie roztaczają. Stąd popularność wielu różnych ras, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się koty rasy ragdoll.

  1. Z miłości do kotów
  2. Codzienność z ragdollem

Z miłości do kotów

Duże i silne koty ragdoll przede wszystkim zachwycają bardzo charakterystycznym umaszczeniem. Duże niebieskie oczy, szeroko rozstawione uszy oraz długie i muskularne ciało przykuwają uwagę. Charakterystyczne są również duże łapy oraz puszysty ogon. Kot ragdoll ma gęste i jedwabiste futro o średnim lub długim włosiu w trzech różnych wybarwieniach. Odmiana mitted wyróżnia się dodatkowymi białymi znaczeniami.

Rasa ragdoll pochodzi z Kalifornii. Pierwsze koty przyszły na świat w latach 60. ubiegłego stulecia i zakłada się, że są swoistą mieszanką białej kotki rasy pers oraz kocura typu birmańskiego. Ragdoll, gdy jest zrelaksowany, wiotczeje i można mieć wrażenie, że na kolanach lub rękach ma się szmacianą lalkę. Stąd właśnie wzięła się nazwa rasy. Ta cecha niewątpliwie wpływa na charakter kota. To najbardziej „wyluzowana” rasa. Ragdoll są niewymagające, ze wszystkiego zadowolone i tolerują wszystko. Ich spokojna natura sprawia, że są wiernymi i innymi towarzyszami w domu. Hodowcy muszą jedynie mieć na uwadze dziedziczoną chorobą serca, która jest związana z rasą.

Codzienność z ragdollem

By kot pięknie wyglądał i był zdrowy, należy mu zapewnić oczywiście najlepszej jakości pożywienie. Ragdolle nie mają w tym względzie specjalnych wymagań, więc ewentualne preferencje są osobnicze. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, że koty są mięsożercami i potrzebują do prawidłowego rozwoju szeregu składników odżywczych. Ilość i rodzaj pożywienia musi być również dostosowane do wieku oraz poziomu aktywności mruczka. Ragdolle będą również wymagały starannej pielęgnacji i przede wszystkim regularnego szczotkowania. To ono sprawia, że gęsta sieć świetnie się prezentuje i nie tworzą się kołtuny ciężkie do rozczesania. Jak w przypadku każdego domowego zwierzęcia trzeba pamiętać o szczepieniach, dbaniu o stan zdrowia – szczególnie serce i oczywiście odrobaczaniu.

Ragdolle nazywane są „kotami doskonałymi” ze względu na przyjacielskie usposobienie. Jeśli zapewnimy im odpowiednią opiekę, z pewnością odwzajemnią się bardzo miłą atmosferą w domu, którą docenią wszyscy – szczególnie ci, którym ten nieco flegmatyczny i niezwykle uczuciowy charakter przypadnie do serca.

artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudżet Podkarpacia na 2021 r. przyjęty. Na co przeznaczono najwięcej pieniędzy?
Następny artykułKto ma odśnieżać chodniki na wiadukcie? Spór kompetencyjny