A A+ A++

Moris Polska wybuduje domy jednorodzinne. Osiedle pn. Leśne Wzgórza stanie na warszawskiej Białołęce Dworskiej u zbiegu ulic Omęckiej i Szamocin. W etapie pierwszym powstanie 61 lokali mieszkalnych, natomiast etap drugi jest w fazie projektowej i zakłada się, że przybędzie w nim kolejne 58 lokali.

Autor: housemarket.pl 27 czerwca 2022 15:05

  • Moris Polska zbuduje osiedle domów w zabudowie jednorodzinnej.
  • Inwestycja ma prawomocne pozwolenie na budowę.
  • Realizacja będzie dwuetapowa. W pierwszej kolejności powstanie 61 lokali mieszkalnych.

Projektantem osiedla Leśne Wzgórza, jego inwestorem, generalnym wykonawcą i deweloperem jest spółka Moris Polska.

– Nasi klienci na każdym etapie budowy będą mieli łatwy i szybki dostęp do każdego specjalisty, czy to spraw formalno-prawnych, czy architektonicznych, czy też technicznych. Będzie to szczególnie ważne dla klientów pragnących korekty bazowego projektu układów funkcjonalnych lokali. Jesteśmy otwarci na współtworzenie wnętrz domów wraz z naszymi klientami – opisuje projekt prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powierzchnie domów, w zależności od typów, będą się zawierały w przedziale 96 – 149 mkw. Konstrukcja budynków zakłada wykorzystanie takich materiałów, które umożliwią mieszkańcom swobodę aranżacji wnętrz zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Każdy dom będzie miał swoją pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Standardowo na parterze znajdzie się kuchnia otwarta na przestrzeń dzienną, hol wejściowy i WC.

Na życzenie klientów przewiduje się możliwość rekonfiguracji bazowego układu funkcjonalnego kuchni i przestrzeni dziennej. Na piętrze będą dwa pokoje, garderoba i łazienka. Do dyspozycji właścicieli domów będzie także obszerne poddasze, jako wolna przestrzeń do zagospodarowania według własnych potrzeb. Każdy dom będzie miał garaż na jeden samochód.

– Architektura domów osiedla Leśne Wzgórza pozostawia duże pole do inwencji twórczej przyszłych właścicieli. Z naszej strony zaproponowaliśmy taki układ przestrzenny, aby w stopniu maksymalnym zapewnić użytkowanie domu z uwzględnieniem separacji przestrzeni dziennej od przestrzeni sypialnianej. Ponadto wygodę mieszkańców wyznacza równość dostępu od strony komunikacji ogólnej na terenie osiedla. Wszystkie partery są zaprojektowane w taki sposób, aby w ich strefie była jedynie przestrzeń pomieszczeń mieszkalnych o charakterze dziennym, czyli pokoje z aneksami kuchennymi, strefa wejścia i garaż. Patrząc natomiast szerzej na osiedle, ideą jego układu przestrzennego było takie umiejscowienie zabudowy, aby większość lokali mieszkalnych miała możliwość widoku na znajdujący się w pobliżu las położony od strony zachodniej działki. Projektowana zabudowa od strony lasu jest bardziej ekstensywna – mówi Architekt Zenon Zapaśnik z Moris Polska.

W Leśnych Wzgórzach strefy frontowe budynków nie będą grodzone. Będzie to tworzyć wspólną przestrzeń nasyconą zielenią. Wszędzie tam, gdzie nie będzie potrzebny utwardzony grunt dla potrzeb dojazdów do lokali mieszkalnych będzie zieleń, a dodatkowo każdy lokal będzie miał prywatny teren zielony.

– Czy to prywatnie, czy w życiu publicznym, zawsze podkreślam, że jestem pasjonatem budownictwa i najwyższej jakości w nim. Jako całościowego właściciela Moris Polska projekt Leśnych Wzgórz jest moją osobistą inwestycją. Nadszedł czas na zrealizowanie szerszych ambicji naszej firmy i na nasz całkowicie autorski projekt mieszkaniowy w formule, jaka w Polsce jest niezmiernie rzadka. W rozwiązaniu tym nabywca lokalu na każdym etapie – począwszy od zakupu, a skończywszy na odbiorze technicznym swojego domu – ma łatwy i szybki kontakt zawsze z tym samym podmiotem. W Leśnych Wzgórzach zaoferujemy naszym klientom nie tylko tę właśnie bardzo korzystną formułę, ale także domy z najlepszych materiałów i w standardzie wyższym niż przeciętny na rynku – podsumowuje projekt prezes Maurycy Bryła.

Rozpoczęcie budowy etapu pierwszego planuje się w III kwartale 2022 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEcoFlow wprowadza modułowe rozwiązania energetyczne dla samochodów kempingowych i gospodarstw domowych bez dostępu do sieci
Następny artykułPSPA na EV Experience: elektromobilność to największy przełom od czasów rewolucji przemysłowej w XIX wieku