Magda Linette nie jest ostatnio w dobrej dyspozycji. Na turniejach w Dubaju i Indian Wells odpadała już w pierwszych rundach. Lepsze okazywały się wówczas kolejno Nao Hibino i Taylor Townsend. Szansę na przełamanie miała we wtorek. Tego dnia zmierzyła się z Łesią Curenko w pierwszej rundzie turnieju w Miami.

Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Magda Linette znów zawodzi. Ukrainka lepsza po ponad dwugodzinnym boju

Na początku starcia byliśmy świadkami jednego przełamania z każdej strony. Następnie zdecydowanie lepiej zaczęła prezentować się Linette. Polka wygrała podanie rywalki i dzięki temu prowadziła 4:2. Następnie nie odpuszczała i w ostatnim gemie ponownie przełamała Ukrainkę i tym samym wygrała pierwszego seta 6:2.

W drugiej partii Curenko spisywała się już znacznie lepiej. Szybko przełamała Linette, a później po długiej walce utrzymała własne podanie. Polka miała cztery break pointy, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Później było tylko gorzej. Wygrała gema przy własnym podaniu, ale na nic więcej nie było jej w tym secie stać. Ukrainka była wyraźnie lepsza i nie pozwalała rywalce na powrót do gry. Ostatecznie wygrała 6:1 i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był trzeci set.

W nim na początku dobrze wyglądała Linette, która szybko i bezproblemowo przełamała Curenko. Niestety nie wykorzystała przewagi i później przegrała dwa gemy przy własnym serwisie. Ukrainka kapitalnie wróciła do gry i dzięki temu prowadziła 5:3. Linette nie zamierzała się poddawać i przełamała rywalkę. Kiedy wydawało się, że Polka zaraz doprowadzi do remisu 5:5, Curenko znów dała o sobie znać. Ponownie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i wygrała ostatniego gema przy serwisach Polki. Tym samym po prawie dwóch i pół godziny triumfowała w całym spotkaniu 2:6, 6:1, 6:4, a Linette pożegnała się z turniejem po pierwszej rundzie.

W drugiej rundzie Curenko miała zagrać z Barborą Krejcikovą, ale Czeszka wycofała się z zawodów. Jej miejsce zajęła Greet Minnen.