A A+ A++

Wczoraj, w poniedziałek 30 stycznia w Morągu strażacy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. U mężczyzny w średnim wieku doszło do zatrzymania krążenia. W tym czasie karetka z Morąga była przy innym zdarzeniu.

W poniedziałek 30 stycznia ok. godz. 11:40 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu oraz z Wojskowej Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej zostały zadysponowane do nagłego zatrzymania krążenia. Stało się tak ponieważ karetka z Morąga była w tym czasie przy innym zdarzeniu. Zadysponowana została karetka z Pasłęka, ale ze względu na długi czas dojazdu zostały zadysponowane także zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Morąga. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę w średnim wieku, u którego doszło do zatrzymania krążenia. Ratownicy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową przy pomocy defibrylatora AED. – powiedziała mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego resuscytacja krążeniowo-oddechowa była kontynuowana. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Poszkodowany po ustabilizowaniu go na tyle, aby możliwy był transport ostatecznie został zawieziony na SOR w Elblągu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTwórca Gmaila nie wróży nic dobrego. ChatGPT może wykosić Google
Następny artykułNowe prawo budowlane. Duże zmiany w pozwoleniu na użytkowanie