A A+ A++

Monika Morawiecka od 2006 roku związana jest z PGE. W lutym 2019 roku została prezesem PGE Baltica, spółki z Grupy PGE koordynującej budowę pierwszych morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Od 2010 r., pełniąc funkcję dyrektora Departamentu Strategii, odpowiadała za strategię całej Grupy Kapitałowej, była odpowiedzialna za analizy otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego PGE oraz proponowanie długoterminowych planów rozwoju Grupy zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej, jak i OZE.

W latach 2013-2018 była także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, wiodącej organizacji sektora energetycznego w Polsce. Wcześniej pracowała m.in. w firmach doradczych, realizując różnorodne projekty w sektorze elektroenergetycznym, gazowym i ciepłowniczym.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, a także posiadaczką międzynarodowego dyplomu Master of International Management, przyznawanego przez europejskie stowarzyszenie szkół ekonomicznych CEMS.

Informując o odejściu Monika Morawiecka napisała, że za czasów jej kadencji i że trzy z naszych projektów morskich farm wiatrowych, o łącznej mocy blisko 3,5 GW (Baltica 2, 3 i najmniej zaawansowany Baltcia 1 –red.), są teraz na właściwej ścieżce rozwoju. – Projekty Baltica 2 i Baltica 3 (2,5 GW), które rozwijamy wspólnie z naszym partnerem Ørsted, są obecnie na drodze do realizacji w połowie lat 20. Baltica 1 jest w fazie przygotowawczej – dodała Monika Morawiecka. Zespół PGE Baltica powiększyła się z 15 osób w 2019 r. do ponad 70 osób obecnie – podkreśliła.

– Podc…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułManchester United szuka trenera. Nowe nazwiska w grze
Następny artykułMłodzież z “Traugutta” wspólnie z częstochowską radną wspiera dzieci ze Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca