A A+ A++

„Jak nas widzą, tak nas piszą” to kolejny projekt zrealizowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szumowie. W poprzedniej edycji Programu „Działaj lokalnie” orkiestranci zadbali o rozwój artystyczny zespołu poprzez rozbudowanie kadry instruktorskiej, co znacznie wpłynęło na poziom i dynamikę kształcenia uczniów i członków orkiestry.

Celem, który przyświecał im w tegorocznej edycji programu była poprawa estetycznego, indywidualnego wizerunku orkiestry poprzez zakup nowych strojów koncertowych.

Dzięki środkom pozyskanym z Programu „Działaj lokalnie” Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL Lokalnej Grupy Działania „Brama na bagna” z siedzibą w Ładach Polnych na potrzeby orkiestry zostały zakupione 22 komplety strojów koncertowych, składające się z białej koszuli, bordowej muszki i bordowej kamizelki, zaś rozpoczynające swoją przygodę z tańcem dziewczęta z zespołu „Arabeska Junior” zyskały nowe tiulowe spódniczki.

Pierwszy koncert i prezentacja orkiestry w całkiem nowej uroczystej odsłonie odbył się w Szumowie 28 sierpnia 2021 r. podczas Gminnego Święta Dziękczynienia za Plony. Piękne, jednolite stroje w połączeniu z bogatym, po mistrzowsku zagranym repertuarem wzbudziły wśród słuchaczy i widzów ogromny aplauz. Napawa też optymizmem fakt, iż wielu młodych ludzi zgłasza chęć rozpoczęcia nauki gry na instrumentach dętych. Cel projektu został więc osiągnięty w 100%. Orkiestra zyskała nowy, świeży, atrakcyjny wygląd, orkiestranci poczuli się docenieni i wyróżnieni, a młodzi mieszkańcy gminy zainteresowali się nauką gry na instrumentach dętych.

źródło: Urząd Gminy Szumowo

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGender czy nie gender
Następny artykułRocznie dochodzi do ok. 250 tys. kradzieży środków z rachunków bankowych