Młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA w Stalowej Woli

04.11.2022

Zwycięstwem 3:1 Ruchu Lwów nad Galatasaray Stambuł zakończył się mecz Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA. Mecz został rozegrany na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki nożnej w Stalowej Woli. To historyczny moment dla Stalowej Woli – po raz pierwszy w naszym mieście został rozegrany mecz rangi UEFA.

Gole dla drużyny z Ukrainy strzelili Oleh Fedor w 11 i 76 minucie meczu oraz Nazar Rusyak w 78’. Honorowego gola dla drużyny z Turcji strzelił z rzutu karnego Özgür Baran Aksaka w ostatniej minucie meczu. Drużyna Galatasaray Stambuł grała od 27 minuty w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Jankat Yilmaz.

Mecz Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA przyciągnął na stadion do Stalowej Woli głównie młodych pasjonatów futbolu, którzy mogli oglądać rozgrywkę swoich rówieśników na najwyższym europejskim poziomie. Dzięki organizatorom wszyscy zainteresowani obejrzeniem spotkania na żywo mogli odebrać darmowe bilety z kas Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.