W meczu na szczycie lepsi okazali się gracze ze stadionu w Piasecznie. W lidze okręgowej zaś blisko pierwszej pozycji jest Laura Chylice.

W miniony weekend w IV lidze odbyło się starcie, które może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o awans – Victoria Sulejówek na własnym stadionie zmierzyła się z ekipą MKS Piaseczno. Stawką była pozycja lidera po 8. kolejce – Piaseczno miało 3 punkty straty do Sulejówka. W ten wybitnie deszczowy dzień podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego zagrali bardzo pewnie i wywalczyli zwycięstwo.

W pierwszej połowie gra obu drużyn była wyrównana i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 0:0. Szybko po starcie drugiej odsłony spotkania do siatki trafił mający znakomity początek sezonu – aktualny lider wśród strzelców ligi – Szymon Wiejak. MKS nie zamierzał zakończyć na jednym golu. W 62. minucie po stałym fragmencie gry bramkę na 2:0 zdobył Kamil Ziemnicki.

Dzięki wygranej „Biało-Niebiescy” objęli fotel lidera IV ligi. Tuż za Piasecznem mający tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy, Oskar Przysucha i właśnie Victoria Sulejówek. W sobotę 25 września o godzinie 11.00 na stadionie w Piasecznie MKS zagra z Milanem Milanówek.

Beniaminek przegrywa

Poprzednia kolejka nie była tak udana dla innego reprezentanta powiatu piaseczyńskiego w IV lidze, czyli Orła Baniocha. W meczu wyjazdowym z Energią Kozienice lepsi okazali się gospodarze. W 24. minucie prowadzenie Energii dał Piotr Czerwiński. Po przerwie Orzeł nie był w stanie wyrównać, a przeciwnicy dalej atakowali. Wynik meczu na 2:0 ustalił w 57. minucie Michał Kucharczyk. 3 punkty zostały w Kozienicach.

Orzeł aktualnie zajmuje 12. lokatę w tabeli. W najbliższą sobotę o 11.00 gracze trenera Bartosza Kobzy zagrają u siebie z rezerwami Pogoni Siedlce.

Laura walczy dalej

Duże umiejętności w poprzedniej serii gier ligi okręgowej zaprezentowali piłkarze Laury Chylice. W meczu z Okęciem Warszawa na obiekcie przy ulicy Radarowej w Warszawie gracze Laury odnieśli zwycięstwo 2:0. Do bramki trafili: Paweł Rybak oraz Jarosław Jamrozik. Piłkarze z Chylic, którzy do tej wygrali wszystkie swoje spotkania oprócz remisu 3:3 z Gromem Warszawa, z drugiego miejsca gonią w tabeli mającą 2 punkty więcej Chlebnię.

W pozostałych meczach 6. kolejki „okręgówki” Sparta Jazgarzew w Wólce Kozodawskiej zremisowała 1:1 z Gromem, a Korona Góra Kalwaria nie dała rady na wyjeździe rezerwom Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W tej drugiej rywalizacji Korona wyszła na prowadzenie już w 3. minucie, ale później Pogoń bardzo szybko dosłownie rozstrzelała przeciwnika, aplikując 5 bramek jeszcze w pierwszej połowie. Druga część zaczęła się od szarży „Koroniarzy”, którzy mieli zdecydowaną przewagę, jednakże czasu starczyło już tylko na 2 gole. Góra Kalwaria znajduje się na 9. miejscu, a „Spartanie” ciągle czekają na ligowe zwycięstwo i okupują ostatnią pozycję.

W nadchodzącej kolejce ligowej Laura zagra w Chylicach z Teresinem (sobota 11.00), Koronę czeka ciężkie starcie w Górze Kalwarii z MKS-em Polonia Warszawa (sobota 16.00), zaś Sparta wybierze się na wyjazd do Pruszkowa, gdzie czekać na nią będą rezerwy Znicza (niedziela 11.30).

Czytaj również: Grand Prix na 10-lecie MKS Piaseczno