Celująca wysoko drużyna gospodarzy w większości meczów domowych w tym sezonie ma w zwyczaju rozstrzygać pojedynki na swoją korzyść jak najszybciej, żeby następnie kontrolować przebieg spotkania rotując doświadczonym składem. Tak było również w meczu z MKKS-em Rybnik. Już po pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 26:8, wiadomo było, że niespodzianki raczej nie będzie. W drugiej kwarcie kiedy ciśnienie już nieco zeszło rybniczanie byli w stanie przez 10 minut grać dużo bardziej skutecznie remisując tę część po 21.

Trzecią i czwartą kwartę MKKS ponownie przegrywa odpowiednio 6 i 7 punktami, by ostatecznie na zakończenie meczu mieć 31 punktów straty do przeciwnika.

Na każdym etapie tego spotkania w rybnickim zespole na boisku przebywali najmłodsi przedstawiciele drużyny. Z dobrej strony pokazali się m.in. Piotr Kawczyński, Marcin Kosiorowski, Jan Czorny oraz Adrian Ścieszka i Franciszek Ośliźlok. Skuteczność odzyskał także Adam Anduła, który z dorobkiem 16 oczek był najlepszym strzelcem zespołu.

Za tydzień w niedzielę w ostatnim meczu sezonu MKKS podejmie GTK Gliwice. Jeżeli rybniczanie wygrają, to utrzymają się w II lidze. W przypadku porażki ich los będzie uzależniony od wyniku meczu AZS-u Gliwice z KKS-em Tarnowskie Góry.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – MKKS Rybnik 90:59 (26:8, 21:21, 24:18, 19:12)

Punkty dla MKKS-u Rybnik: Anduła 16, Kawczyński 13, Czajkowski 8, Kosiorowski 7, Kukuczka 5, Mazur 4, Czorny 3, Tomanek 3, Ośliźlok 0, Stachowicz 0, Ochodek 0, Ścieszka 0

25. kolejka II ligi (grupy C): GTK Sordrew Gliwice – KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 94:65 KK UR Bozza Kraków – KŚ AZS Politechnika Śląska 92:78 MKS II Dąbrowa Górnicza – Daas BH Bielsko-Biała 67:72 AZS PWSTE Jarosław – BS Polonia Bytom 91:76 AZS AGH Kraków – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 104:84 KKS Ragor Tarnowskie Góry – MKKS Rybnik 90:59