Piłkarze GKS Futsal Tychy zakończyli przygodę z Pucharem Polski na 1/8 finału. Dziś przegrali z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała 3:8.

Dla tyskich piłkarzy było to szczególne popołudnie, bowiem mieli okazję zmierzyć się z najlepszym polskim zespołem, uczestnikiem Ligi Mistrzów, pięciokrotnym mistrzem Polski. Zespół Rekordu, prowadzony przez tyszanina Andrzeja Szłapę, także zdecydowanie lideruje w tym sezonie Futsal Ekstraklasie i pewnie zmierza po kolejny tytuł. W pierwszoligowej, dość smutnej rzeczywistości, takie spotkanie było doprawdy czymś wyjątkowym.

Był to też wyjątkowy mecz dla tyskich kibiców, bo choć zabrakło ich na trybunach, mogli obejrzeć bezpośrednią i – zaznaczmy – profesjonalną relację z hali przy al. Piłsudskiego.

Prowadzenie szybko objęli goście, ale tyszanie wyrównali po golu Pawła Lisińskiego. W odpowiedzi piłkarze Rekordu dwukrotnie pokonali Zbyszka Modrzika, udawadniając, że kontrolują to, co się dzieje na parkiecie. Tyszanie nadal próbowali – „kontaktową” bramkę zdobył Filip Krzyżowski, a do przerwy na listę strzelców wpisał się także Bartłomiej Sitko, tyle tylko, że tym razem pokonał… Zbyszka Modrzika. Ten samobójczy gol ustalił wynik do przerwy na 4:2 dla gości.

Po zmianie stron przewaga mistrzów była już bezdyskusyjna i piłkarze Rekordu konsekwentnie punktowali tyszan, spychając ich do defensywy. Przy stanie 7:2 Szymon Cichy (wychowanek Rekordu) zdobył trzecią bramkę, ale chwilę później rywale przypieczętowali awans, wygrywając na 8:3.

GKS Futsal Tychy – Rekord Bielsko-Biała 3:8 (2:4). Bramki dla GKS: Lisiński, Krzyżowski, Cichy.
GKS Futsal: Modrzik (Gruszczyński) – Słonina, Sitko, Cichy, Lisiński – Kokot, Banaszczyk, Krzyżowski, Paweł Pytel, Dwórznik, Migdał, Kumor.