A A+ A++

Papież bierze udział w specjalnej inicjatywie. Dzisiaj o godz. 13 Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zaprasza do włączenia się w kolejną, dziesiątą edycję promowanej przez Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej minucie modlitwy lub refleksji w intencji pokoju. I właśnie w tym wydarzeniu ma też uczestniczyć Franciszek. Tegoroczne hasło inicjatywy brzmi: „Chcemy pokoju. Pilna potrzeba, prawo, konieczność”.

Vatican News

Propozycja zostaje skierowana do wszystkich – niezależnie od wiary i wyznania, a nawet do osób zupełnie niereligijnych. Całość charakteryzuje się prostotą: gdziekolwiek ktoś przebywa dzisiaj, 8 czerwca, o godz. 13, sam lub w towarzystwie, zachęca się go do pochylenia głowy na minutę i modlitwy o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej, w Birmie i we wszystkich innych miejscach konfliktu. A warto zauważyć, iż ilość wojen na świecie jest w obecnym roku bardzo wysoka.

Więcej informacji o samej inicjatywie można znaleźć (w języku angielskim) na stronie https://www.catholicactionforum.org/initiatives_posts/8june2024-one-minute-for-peace/.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgrodnicy nie wyrzucają skoszonej trawy do śmieci. Oto co z nią robią
Następny artykułJak wybrać i znaleźć obiekt