A A+ A++

Minnesota Power chce dostarczać klientom wyłącznie bezemisyjną energię

13.01.2021r. 13:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

Do 2030 roku amerykańska firma Minnestota Power planuje zwiększenie dostaw energii odnawialnej do 70%. Plan na przyszłość jest taki, aby do roku 2050 dostarczać klientom w 100% bezemisyjną energię.


Wizja Minnesota Power dotycząca przyszłości bezemisyjnej opiera się na niedawnym osiągnięciu, jakim jest obecnie dostarczanie 50% energii odnawialnej swoim klientom. W nadchodzącym Zintegrowanym Planie Zasobów (IRP) firma przedstawi kolejne kroki w przejściu na czystą energię w ciągu najbliższych 15 lat, odzwierciedlając plany rozszerzenia zasobów wiatrowych i słonecznych, osiągnięcia operacji bez węgla w swoich obiektach do 2035 r. Firma chce inwestować w odporną i elastyczną sieć przesyłową i dystrybucyjną.

– Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszym dostawcą energii ze stanu Minnesota, który dostarcza 50% energii odnawialnej. Nasza transformacja w kierunku zrównoważonej energii nie jest jeszcze zakończona – mówi Bethany Owen, prezes i dyrektor generalna ALLETE, d której Minnesota Power należy. – Jako lider w dziedzinie czystej energii stawiamy czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi dzięki niezawodnym dostawom energii przy zachowaniu kosztów przystępnych dla klientów w tym regionie.

Minnesota Power postawiła sobie za cel osiągnięcie 80% redukcji emisji dwutlenku węgla do 2035 r. w porównaniu do poziomów z 2005 r., spełniając tym samym cel stanu dotyczący redukcji gazów cieplarnianych 15 lat przed terminem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWIELISZEW. Pożar domu letniskowego przy 600-lecia w Wieliszewie
Następny artykułWładca Pierścieni Amazona – te części Śródziemia odwiedzimy w serialu