A A+ A++

Chcielibyśmy, żeby praca zdalna, która jest już powszechna w urzędach, różnych przedsiębiorstwach (…) weszła na stałe do Kodeksu pracy – zaznaczyła w środę wiceszefowa MRPiT. Jesteśmy na etapie rozmów z Radą Dialogu Społecznego – dodała w polsce.pl.

Jak wskazała Michałek, rozważana jest możliwość pracy hybrydowej. To powinno być porozumienie między pracodawcą a pracownikiem, żeby nie było tak, że tylko pracodawca nakazuje, by była tylko praca zdalna albo praca hybrydowa – powiedziała. Wyraziła nadzieję, że “do takich wspólnych zapisów dojdziemy”. Zastrzegła, że ministerstwo nie ma jeszcze gotowych rozwiązań – “nad tym właśnie pracujemy”.

Praca zdalna w urzędach. Jest rozporządzenie w Dzienniku Ustaw
Praca zdalna w urzędach. Jest rozporządzenie w Dzienniku Ustaw

Zobacz również

Pytana, czy są plany, by w związku z pandemią była możliwość obniżania pensji pracownikom o 20 proc., Michałek zapewniła, że “na razie takich planów nie ma”. Nie wiem nic o takich planach, nie słyszałam i nie ma takich prac na ten temat w ministerstwie – wskazała wiceminister.

Na stwierdzenie, że istotnym problem jest dualizm na rynku pracy, polegający na tym, że jedni pracują bez etatu a inni na etat, wiceminister zaznaczyła, że “trzeba się będzie z tym zmierzyć”.

Przyznała, że młodzi ludzie, którzy rozpoczynają pracę na umowy cywilno-prawne “mają gorzej” i trzeba ten problem “jak najszybciej rozwiązać”. Pandemia utrudnia, żeby weszli na rynek pracy stały. Dlatego, że większość młodych ludzi jest zatrudniona … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChcesz przyjść do urzędu? Najpierw zadzwoń
Następny artykułBetterHelp platforma internetowa niosąca pomoc dla borykających się z problemami psychicznymi