A A+ A++

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że minister zdrowia Łukasz Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Jego zdaniem oskarżenia wobec ministra związane z zakupem przez resort zdrowia bezużytecznych masek ochronnych za miliony złotych, są niesprawiedliwe.

Prezes PiS w rozmowie z PAP ostatnie doniesienia medialne dotyczące Łukasza Szumowskiego, określił jako „hejt” w stosunku do ministra zdrowia. „To atak na człowieka, który rzeczywiście stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem. Wystarczy porównać to, co dzieje się w Polsce, z tym co dzieje się w krajach na zachód i na południe od naszych granic. Wtedy widać wyraźnie, jak ta walka jest skuteczna” – powiedział.

Jak twierdzi Kaczyński, skuteczna walka z COVID-19 przyniosła Szumowskiemu „ogromny wzrost zaufania społecznego, do poziomu 70 procent”. „To rzadko osiągane wyniki. Przez ostatnie trzydzieści lat może trzech, czterech polityków wzniosło się na ten poziom. I w związku z tym, jak sądzę, jest ten wściekły atak. A naprawdę nie ma do tego powodu” – dodał.

Przypomnijmy, we wtorek 12 maja „Gazeta Wyborcza” informowała o bezużytecznym zakupie masek ochronnych za 5 mln zł, które nie nadają się do użytku, ponieważ nie spełniają norm. Gazeta, powołując się na własne źródła i dane (korespondencja SMS oraz nagrania) podała, że w sprawę zakupu masek są zamieszani brat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz jak napisano w materiale jego „znajomy z nart”, który figuruje jako Łukasz G.

Minister zdrowia zgodnie z zapowiedziami złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Wyjaśniał wówczas, że „znajomy z nart” zgłosił się do resortu jako zwykły kontrahent, a wcześniej otrzymał kontakt od jego brata. – Nikt nikomu nic nie ułatwiał. Każdą transakcję traktujemy w ten sam sposób – skomentował sprawę w Radiu Zet minister Szumowski, dodając że jest to wręcz bulwersujące.

W podobnym tonie wypowiedział się w RMF FM, podkreślając, że ministerstwo czuje się oszukane. „Uważam, że wszystko było transparentne i czyste. Niestety zostaliśmy oszukani” – oświadczył minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM. Na pytanie, czy nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie zakupu maseczek, szef resortu Łukasz Szumowski odpowiedział: „Oczywiście, że nie. Uważam, że wszystko było transparentne i czyste. Niestety zostaliśmy oszukani. Podobnie jak w paru innych sytuacjach” – dodał.

Według prezesa PiS działania, które określił jako „hejt” na ministra zdrowia wpisują się w kampanię wyborczą opozycji. „To kolejna próba kompromitowania naszej strony. Próba kompromitowania polityków naszej strony jest też atakiem na naszego kandydata na urząd prezydenta, Andrzeja Dudę” – powiedział. „Oskarżenia wobec ministra Szumowskiego są niesprawiedliwe, nie są oparte na faktach i faktom wprost i bardzo ostro przeczą” – powiedział Kaczyński.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułBez znaczącego wzrostu ilości przypadków koronawirusa wśród górników
Następny artykułInformacja o akcjach zbiórki odpadów komunalnych wielkogabarytowych i niebezpiecznych