A A+ A++

Liczba wyświetleń: 148

W 11. rocznicę śmierci Andrzeja Leppera Sejm uczcił jego pamięć minutą ciszy. Wniosek o takie uhonorowanie byłego wicepremiera i posła złożył na początku piątkowych obrad Sejmu Robert Winnicki z Konfederacji.„Dziś mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Jego śmierć pozostawiła po sobie mnóstwo wątpliwości. Zostawmy na boku jego poglądy i zastanówmy się, czy to normalne, że tyle lat po śmierci byłego wicepremiera, ta sprawa do tej pory jest tak tajemnicza” – napisano wczoraj na profilu Konfederacji.

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmu, na wniosek Konfederacji posłowie uczcili minutą ciszy uczcili pamięć byłego wicepremiera i lidera środowisk rolniczych Andrzeja Leppera.

„To 11. rocznica niewyjaśnionej dotąd śmierci Andrzeja Leppera, budzącej wiele znaków zapytania. Rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod wnioskiem o komisję śledczą w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci byłego wicepremiera RP. To jest ważna sprawa, to jest temat, który musi zostać wyjaśniony i najlepiej, żeby został wyjaśniony jeszcze w tej kadencji” – podkreślił poseł Robert Winnicki.Blisko dwa tygodnie temu Konfederacja poinformowała, że rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem ustawy powołującą specjalną komisję śledczą, która ma wyjaśnić ostatecznie sprawę samobójstwa Leppera i wszystkich nieprawidłowości.

„Uważamy, że powinna być powołana komisja śledcza, która wyjaśni wszelkie nieprawidłowości, które mogły pojawić się w trakcie śledztwa i wyjaśni wszystkie okoliczności, które towarzyszyły śmierci Andrzeja Leppera. Apelujemy o podpisywanie się pod naszym wnioskiem” – powiedział poseł Artur Dziambor.

Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji, został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie 5 sierpnia 2011. W toku zakończonego postępowania prokuratorskiego ustalono, że popełnił samobójstwo. Według ustaleń śledztwa polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, TVN24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMorawiecki o wypadku w Chorwacji: To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie
Następny artykułFuzja szpitali w Bydgoszczy. Wojewoda “wiedział, ale nie powiedział?”. Posłanka interweniuje