A A+ A++

Udostępnij

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego biorą dziś udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie odbywa się w ramach 10 Okręgu Wyborczego.

Dziś, 8 czerwca, mieszkańcy powiatu oświęcimskiego mają okazję oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Wybory odbywają się w ramach 10 Okręgu Wyborczego, do którego należy powiat oświęcimski. Lokale wyborcze są otwarte do godz. 21.

Każdy wyborca powinien mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Warto pamiętać, że udział w wyborach to nie tylko prawo, ale i obowiązek obywatelski, który pozwala mieszkańcom wpłynąć na przyszłość Polski i Unii Europejskiej.

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego mają dziś szansę wybrać swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentować na arenie europejskiej przez kolejne pięć lat.

Zasady głosowania

Aby głosowanie przebiegło sprawnie, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, każdy wyborca musi mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. W lokalu wyborczym należy sprawdzić, czy jest się wpisanym na listę wyborczą, a następnie odebrać ostemplowaną kartę do głosowania. 

Na karcie należy postawić znak „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Głosowanie odbywa się w kabinie, aby zapewnić tajność. Po wypełnieniu karty, należy ją złożyć i wrzucić do urny.

Gdzie głosować?

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej jest aktualna rozpiska obwodowych komisji wyborczych. Jeśli nie wiesz, gdzie zagłosować, sprawdź TUTAJ. Listę kandydatów można sprawdzić również na stronie PKW.

 

 Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosujemy? WIDEO
Następny artykułWybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Ilu jest europosłów? Szykują się zmiany