A A+ A++

SONDA: O czym powinni pamiętać wybierani samorządowcy?

Mieszkańcy niedociągnięć i mankamentów widzą w mieście wiele:

Więcej zielenina pewno, mniej samochodów.

Na pewno stan dróg.

Więcej miejsc kulturalnych.

Chciałbym, żeby się zainteresowali dzielnicami troszkę oddalonymi od Śródmieścia. Bardzo, bardzo nieładnie robione są remonty dróg…


SONDA

Na co powinni zwrócić uwagę samorządowcy? Otworzyć się na potrzeby mieszkańców, wsłuchać w ich głos i zmienić swoje podejście, powiedzieli nam przechodnie w centrum miasta:

Przede wszystkim powinno się zmienić podejście kierownictwa tych wszystkich firm sprzątających. Jak ludzie zrobią jakiś porządek w tym mieście, wysprzątają, to żeby ktoś sprawdził, czy to robią dokładnie czy nie.

Więcej takich imprez kulturalnych, bo są te imprezy, ale np. więcej takich imprez odbywa się latem. Zima, jesień to jest straszna pustka.

Porządku nie ma w ogóle, a drugi to fatalne

W niedzielę (07.04.) będziemy wybierać prezydentów i burmistrzów, wskażemy kandydatów do Rady Miasta i Rad Gmin, zagłosujemy za naszymi reprezentantami do Sejmiku Województwa Śląskiego. Ważne, aby wiedzieli jakie są postulaty do realizacji zgłaszane przez mieszkańców. Częstochowianom bardziej podobają się inne miasta niż nasze:

Myślę, że takich fajnych miejsc zielonych skwerki, fajne place zabaw dla dzieci, coś dla psów.

Przydałoby się trochę więcej kortów tenisowych za darmo. Słyszałem, że są takie miejsca, gdzie są korty tenisowe i można grać za darmo.

Tak wielu rzeczy, że nie wiadomo od czego zacząć. Strasznie nudno jest w naszym mieście. Nic się nie dzieje, żadnych fajnych imprez, sporadycznie od czasu do czasu, ale naprawdę tak rzadko i tak mało, że przydałoby się coś na wesoło.

Żeby nie było tych korków. Autobusy stoją, nie można do domu dotrzeć…

Co zmienić w Częstochowie, czego u nas brakuje i o czym powinni pamiętać nowo wybierani samorządowcy, podpowiadali w naszej sondzie ulicznej mieszkańcy.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZgłoszenie P. Łukasza Augustyniaka z dnia 03.04.2024 dotyczące przebudowy otworów okiennych w ścianie zewnętrznej budynku mieszkalnego jednorodzinnego na działce nr ewid. 85 (obręb 0060, arkusz 50) przy ul. Topiel w Radomiu
Następny artykułXXXI Spotkania Teatralne – premiera „Czarownej nocy”