A A+ A++

Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominane są rocznice związane papieżem Polakiem – jego wybór na stolicę Piotrową oraz inaugurację pontyfikatu. Z tego względu Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało projekt „Miesiąc Papieski”.

W „Miesiącu Papieskim” placówka szczególną ofertę kieruje do grup zorganizowanych, parafialnych oraz do stowarzyszeń i organizacji odpowiedzialnych za dziedzictwo św. Jana Pawła II w Małopolsce.

– Grupy takie, oprócz specjalnej oferty na zwiedzanie wystawy stałej, w cenie biletu wstępu do muzeum mogą także zamówić projekcję wartościowego filmu. W celu uzyskania informacji o liście dostępnych tytułów, jak również możliwości zorganizowania przez muzeum pokazu filmowego, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie przez grupę drogą mailową na adres [email protected] – wyjaśniono na stronie www.domjp2.pl.

Ponadto od 1 do 31 października osoby urodzone lub mieszkające na terenie województwa małopolskiego, a także grupy parafialne działające przy małopolskich parafiach oraz stowarzyszenia i organizacje mające siedzibę w województwie, których działalność statutowa ma na celu upamiętnianie dziedzictwa papieża Polaka, mogą zakupić specjalny bilet wstępu do muzeum w atrakcyjnej cenie.

– Zachęcamy również skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w formie warsztatów muzealnych, na które obowiązuje oddzielny cennik. Propozycje tematów warsztatów muzealnych dostępne są w zakładce warsztaty na naszej stronie internetowej – namawiają pracownicy placówki.

Zakup promocyjnych biletów możliwy poprzez www.bilety.domjp2.pl lub na miejscu w kasach biletowych, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc. Więcej informacji na temat „Miesiąca Papieskiego” można uzyskać telefonicznie pod numerami 33 823 35 65 i 33 823 26 62 bądź pod adresem e-mailem [email protected]

– Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do budowania tożsamości i wspólnoty Małopolan oraz będzie wezwaniem do wzięcia odpowiedzialności za pamięć i dziedzictwo św. Jana Pawła II, patrona Małopolski – podkreślają organizatorzy.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSolar System Voyager – recenzja gry planszowej
Następny artykułCeny gazu ziemnego w czwartek spadają