A A+ A++

O autorze

Microsoft Teams wkrótce otrzyma szereg nowości, a jedną z nich ma być oparte na sztucznej inteligencji wyciszanie niechcianych odgłosów z otoczenia rozmówców. Można więc liczyć na to, że niedługo podczas konferencji będzie można usłyszeć tylko głos uczestników, zamiast – na przykład – trzasków w ich mieszkaniach czy odgłosów zniecierpliwionych zwierząt.

Taka zmiana w Microsoft Teams w dobie pandemii i popularności pracy zdalnej w wielu dziedzinach może być szczególnie cenna. Każdy, kto miał okazję brać udział w wideokonferencji, której uczestnicy są w domach, z pewnością zdaje sobie sprawę, że niepożądanych odgłosów trudno uniknąć, o ile uczestnik nie posiada odrębnego pomieszczenia tylko na potrzeby zawodowe. Jeśli funkcja w Teams będzie działać sprawnie, pomoże zadbać o spokój podczas spotkań.

Na tę chwilę wiele szczegółów nie jest jednak znanych. Microsoft podaje, że u każdego użytkownika wyciszanie będzie analizować dźwięki otoczenia z wykorzystaniem sieci neuronowych. Użytkownik ma mieć do dyspozycji ustawienia, które pozwolą regulować czułość nowej funkcji wyciszania hałasu.

Informacja o trwających pracach nad nowym wyciszaniem hałasu w Microsoft Teams dostępna jest obok wielu innych w zaktualizowanym harmonogramie aktualizacji Microsoft 365. Na tę chwilę zespół programistów prognozuje, że wyciszanie hałasu trafi do pierwszych użytkowników Microsoft Teams w listopadzie bieżącego roku, czyli w najlepszym przypadku już za niecałe 2 tygodnie.

Warto zaznaczyć, że opisywana funkcja jest tylko jedną z wielu nowości planowanych na najbliższe dwa miesiące. Do Microsoft Teams trafi też między innymi przypinanie postów, prywatne kanały czy nowe widoki w aplikacji na Androida.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień Edukacji Narodowej w SP1
Następny artykułSpotkanie z Joanną Kołaczkowską- Parapetówka 2.0