A A+ A++

Michalina Teodorowicz chodzi do SP 15 w Raciborzu i uczęszcza do MKS-SMS Victoria Racibórz.

– Intensywnie pływam od 4 klasy, więc w tym roku będą już dwa lata. Na początku było wiele znaków zapytania, ale w końcu się przekonałam, że warto pójść do klasy pływackiej. Nie żałuję, że poszłam w pływanie – powiedziała nam Miśka.

Początki pływania Michaliny sięgają już pierwszych miesięcy życia. – Pierwsze próby podejmowałam jak miałam cztery miesiące. Mama zawsze mi mówiła, że od samego początku do tego byłam stworzona. Dzień przed mistrzostwami się nie stresowałam, dopiero w pierwszy dzień zawodów odczułam stres i napięcie przed startem. Później się jednak uspokoiłam, wyciszyłam i było dobrze. Czułam, że stać mnie na medal, ale nie sądziłam, że aż tak dobrze mi pójdzie. Mama mi to przepowiedziała dzień przed zawodami, że wywalczę złoto – powiedziała pływaczka z SP 15.

Michalina mówi, że w przyszłości chciałby zostać aktorką, ale pływania nie chce zostawiać. – Przyjaciele mówią, że będzie to najlepiej pływająca aktorka w Hollywood – dodała mama Michaliny.

Sukces nie tylko Michaliny, ale także jej koleżanek i kolegów z klasy. Poprowadziła do tego trener Ewa Sienkiewicz. – Z tą grupą pracuję od trzeciej klasy podstawówki. Najpierw to było kilka godzin, a od czwartej klasy już profesjonalne szkolenie. Przed nami rok szkolenia w szóstej klasie i potem decyzja, czy przejdą do SMS-u, bo tam odbywa się ciąg dalszy. Michalina pokazała się z dobrej strony już na Zimowych Mistrzostwach Śląska w grudniu 2018 roku, w których udowodniła, że ma zadziorny charakter. Pokazała, że ciężką pracą można wiele osiągnąć – skomentowała trener Sienkiewicz.

Wyniki uczniów SP 15 i MKS-SMS Victoria Racibórz na Mistrzostwach Śląska 12-latków.

100 metrów, dowolny

1. Michalina Teodorowicz 1:04.95

4×100 metrów, zmienny

2. MKS-SMS Victoria Racibórz 5:27.79 (Domenica Czerwińska-La Cerra, Anna Kuklewicz, Laura Śrutwa, Michalina Teodorowicz).

200 metrów, klasyczny

2. Filip Smołka 3:04.64

50 metrów, motylkowy

3. Laura Śrutwa 33:85

200 metrów, dowolny

3. Michalina Teodorowicz 2:25.92

4×100 metrow, dowolny

2. MKS-SMS Victoria Racibórz 4:47.50 (Anna Kuklewicz, Domenica Czerwińska-La Cerra, Laura Śrutwa, Michalina Teodorowicz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrasówka celebrycka
Następny artykułMagazyn AIRGATE nr 3/2019