Trzecie miejsce w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadpodstawowych zajął Michał Bator w I LO w Wieluniu. Uczeń pierwszej klasy rywalizował ze starszymi przeciwnikami. Impreza odbyła się w Uniejowie i była jednocześnie wojewódzką inauguracją sportowego roku szkolnego.
W trakcie wydarzenia podsumowano też poprzedni sezon. Powiat wieluński zajął 8. miejsce wśród 23 sklasyfikowanych w Łódzkiem. W kategorii szkół ponadpodstawowych był trzeci. Duży wpływ na taki wynik miała postawa biegaczy z II LO, którzy zajęli trzecie (chłopcy) i czwarte (dziewczęta) miejsca w Mistrzostwach Polski w biegach drużynowych. Za te osiągnięcia wieluńska placówka dostała nagrodę.

W Uniejowie z dobrej strony pokazał się też Filip Krzemianowski z podstawówki w Ostrówku, który w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajął 5. pozycję.