A A+ A++

Organizowanie przez publiczną szkołę matury międzynarodowej dla swoich uczniów, rekrutowanych w ramach systemu publicznej edukacji, jest jedną z postaci realizowania zadania publicznego w sferze edukacji.

W styczniu 2020 r. miasto na prawach powiaty wystąpiło o interpretację w zakresie VAT. A konkretnie chodziło o podatkową ocenę czynnościami związanymi z realizacją programu Matura Międzynarodowa oraz programu Erasmus i Power. Po szczegółowym opisaniu zasad ich funkcjonowania miast chciało się upewnić, że nie występuje w tych przypadkach w charakterze podatnika VAT.

Inaczej sprawę widział jednak fiskus. Po analizie przepisów i orzecznictwa uznał, że miasto realizując całokształt czynności związanych z realizacją programu Matura Międzynarodowa oraz programów Erasmus i Power – w tym pobierając i wnosząc związane z tym opłaty – będzie działać w charakterze podatnika VAT prowadzącego działalność gospodarczą. Tak samo ocenił status miasta m.in. w zakresie rocznej opłaty członkowskiej, opłaty za konferencje i szkolenia dla dyrektorów, koordynatorów w programie oraz nauczycieli.

Czytaj także: VAT w gminie: rozrywka czy upominki dla dzieci bez …

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędą dwa Punkty Szczepień Powszechnych w Olsztynie
Następny artykułGord to strategia w klimatach dark fantasy oparta na słowiańskim folklorze. Doświadczeni twórcy prezentują grę