A A+ A++

Rozpoczęły się poszukiwania, która zaprojektuje i wybuduje obiekt przy al. Piłsudskiego. W poprzednim roku samorząd Olsztyna uzyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Olsztyn regularnie odbudowuje i rozbudowuje bazę sportową. W ostatnich latach powstały m.in. pływalnia o wymiarach olimpijskich, przystanie nad jez. Ukiel przeznaczone dla żeglarzy i kajakarzy czy pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Żytniej.

Jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji było powstanie niemal od podstaw hali Uranii. Charakterystyczny obiekt, który na stałe wpisał się w tkankę Olsztyna także ze względu na historyczne wydarzenia w nim się odbywające, zyskał zupełnie nowe funkcjonalności i jest jednym z najnowocześniejszych w kraju.

– Teraz czas na następny sportowy obiekt, który wymaga przebudowy – mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. – Właśnie rozpisaliśmy przetarg na prace związane ze stadionem miejskim.

Zadanie ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Najpierw ma zostać zaktualizowana dokumentacja i zdobyte odpowiednie pozwolenia. Natomiast w zakresie robót budowlanych są m.in. rozbiórka południowej trybuny i wybudowanie w jej miejscu parkingu, wyburzenie trybuny wschodniej (od strony ul. Leonharda) i wybudowanie nowej oraz przeorganizowanie trybuny północnej.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 7 sierpnia, żeby złożyć oferty. Natomiast zadanie powinno być zrealizowane do końca września 2026 roku.

Źródło: UM Olsztyna

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTajemniczy list Google'a do senatorów. Chodzi o media. “Lobbing już działa”
Następny artykułWykaz oferentów – Prowadzenie Placówek Wsparcia Dziennego 2024-2027