Meksyk w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata przegrał ze Szwecją 1:2. Przeważał, dochodził do groźnych sytuacji bramkowych, ale nie radził sobie przy stałych fragmentach gry w obronie i kontratakach. Szwedzi ich przechytrzyli i odnieśli zwycięstwo.

W pierwszej połowie nie działo się za wiele. Meksyk przeważał, miał posiadanie piłki na poziomie 70%. Oddał trzy celne strzały na bramkę Szwedów, a ich rywale ani jednego. Po zmianie stron „Tata” Martino dokonał trzech zmian. Na boisku wpuścił trzy gwiazdy tej reprezentacji – Hirvinga Lozano, Andresa Guardado i Raula Jimeneza.

W ostatnich tygodniach najwięcej się mówiło o Jimenezie. Pojawiały się takie głosy, że napastnik Wolverhampton pojedzie do Kataru kontuzjowany i nie zagra w żadnym meczu, a tymczasem zanosi się na to, że będzie gotowy na spotkanie z Polską. Nie był to świetny występ w jego wykonaniu, ale był aktywny, dużo walczył tyłem do bramki.

Meksyk lepiej wszedł w drugą połowę i kilka minut po wznowieniu gry miał świetną okazję do zdobycia gola. Luis Chavez otrzymał opadające podanie w pole karne i uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się od zewnętrznej strony lewego słupka i wyleciała na aut. To było ostrzeżenie dla Szwedów. I zareagowali na tę sytuację natychmiastowo.

Szwecja ruszyła z kontrą. Svanberg pociągnął dobrych kilka metrów lewą stroną boiska i posłał piłkę w pole karne. Żaden z obrońców nie przeciął tej wrzutki, do futbolówki dopadł Marcus Rohden i wpakował ją do siatki. Meksyk szybko odpowiedział, również z kontrataku. Hector Herrera posłał kapitalne długie podanie z półwoleja. Alexis Vega wybiegł przed szwedzką defensywę i oddał strzał w długi róg bramki. Piękna akcja.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Mattias Svanberg, najprawdopodobniej najlepszy piłkarz na boisku. Forsberg dośrodkował z rzutu rożnego. Meksykanie za lekko wybili piłkę, do której dopadł na szesnastym metrze Svanberg, który płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Meksyk już nie odpowiedział na to trafienie. Szwedzi wygrali 2:1. Nie zagrali pięknego spotkania, ale wykorzystali błędy rywali. Zagrali sposobem. Mamy gotowy scenariusz na mecz z Meksykiem? Już w najbliższy wtorek (22 listopada) o godz. 17 Polacy zagrają z podopiecznymi Martino na mistrzostwach świata.

Meksyk – Szwecja 1:2 (0:0)