A A+ A++

MediaTek ogłosił swój najnowszy chipset dla budżetowych smartfonów – Dimensity 6300. Jest to następca zeszłorocznego Dimensity 6100+ z podkręconym głównym klastrem rdzeni Cortex-A76 pracującym teraz z częstotliwością 2,4 GHz zamiast 2,2 GHz. Dwa rdzenie Cortex-A76 są wspierane przez sześć rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 2 GHz.

Dimensity 6300 jest produkowany w 6 nm procesie technologicznym firmy TSMC i wyposażony w układ graficzny Mali-G57 MC2. MediaTek twierdzi, że nowy układ powinien zapewniać 10% wzrost wydajności procesora w porównaniu do poprzednika, czyli 6100+ i do 60% poprawy wydajności GPU, co jest imponującym wzrostem.

Dimensity 6300 jest produkowany w 6 nm procesie technologicznym firmy TSMC i wyposażony w układ graficzny Mali-G57 MC2.

Dimensity 6300 jest również wyposażony w technologię MediaTek UltraSave 3.0+ odpowiedzialną za oszczędzanie energii oraz zintegrowany modem 5G zgodny ze standardem 3GPP Release 16. Układ mobilny obsługuje tę samą pamięć RAM LPDDR4x (do 2133 MHz) i pamięć UFS 2.2, co jego poprzednik i może napędzać wyświetlacze o rozdzielczości do 1080 × 2520 pikseli. Wspiera także główne aparaty o rozdzielczości do 108 MP, dwuzakresowe Wi-Fi 5 (a/b/g/n/ac) i łączność Bluetooth 5.2.

Patrząc na powyższą specyfikację, nie ma wątpliwości, że MediaTek Dimensity 6300 nie jest najbardziej wyszukanym SoC na rynku. Chociaż dla niektórych może to być rozczarowanie, warto zauważyć, że producent nie kryje, że jest to procesor skierowany do tańszych produktów. Pierwszym telefonem wyposażonym w ten chipset będzie Realme C65 5G, który powinien pojawić się na różnych rynkach jeszcze w tym miesiącu. Następnie powinniśmy otrzymać wiele budżetowych urządzeń z Androidem wyposażonych w ten chipset i jeśli ich cena będzie naprawdę atrakcyjna, to Dimensity 6300 może stać się popularnym SoC. 





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBartosz Pietruczuk: Spodziewaliśmy się, że będzie trochę trudniej
Następny artykułASBISc: Informacja o szacunkowych miesięcznych skonsolidowanych przychodach za marzec 2024 r.