Marcelo zagrał po raz ostatni w barwach Realu Madryt 9 lutego 2021 roku w przełożonym meczu z pierwszej kolejki Primera Division z Getafe (2:0) i zdobył w nim bramkę. Od tego czasu obrońca leczył uraz mięśniowy i siedział na ławce rezerwowych. W tym sezonie znacznie przegrywa rywalizację z Ferlandem Mendym i prawdopodobnie zbliżające się letnie okno transferowe będzie ostatnią szansą dla Realu Madryt na zarobek.

Real wyszedł z kryzysu. “Dobrze, że Perez nie pociągnął za spust”

Media: David Beckham namawia Marcelo na transfer do Interu Miami. Na razie piłkarz nie podjął decyzji

Jak informuje francuski tygodnik “France Football”, Marcelo otrzymał propozycję transferu do Interu Miami od właściciela klubu, Davida Beckhama. Panowie utrzymują między sobą bardzo dobre relacje, co może ułatwić negocjacje między obiema stronami i Realem Madryt. Kontrakt defensora wygasa z końcem sezonu 2021/2022, co oznacza, że najbliższe okno transferowe będzie ostatnią okazją, aby klub z Madrytu mógł coś na nim zarobić.

W przypadku finalizacji transferu Marcelo będzie piątym zawodnikiem sprowadzonym przez drużynę z Miami. Jak dotąd do Interu dołączył Gregore z EC Bahia, Ryan Shawcross ze Stoke City, Patrick Seargist z New York Red Bulls i Joevin Jones jako wolny zawodnik. Nowy sezon Major League Soccer rozpocznie się 17 kwietnia bieżącego roku.

Marcelo w tym sezonie zagrał w dziesięciu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach dla Realu Madryt i zanotował w nich cztery asysty. Łącznie na boisku spędził 828 minut, co sprawia, że ma ich więcej na koncie od Edena Hazarda (646 minut – dop.red) czy Edera Militao (469 minut – dop.red).