A A+ A++

Przed wyjazdem na turniej EURO 2024, piłkarska reprezentacja Polski zagra dwa mecze towarzyskie na PGE Narodowym. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek, 7 czerwca, przeciwko Ukrainie, a drugi – 10 czerwca – przeciwko Turcji. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:45. Dla kibiców wybierających się na stadion, najlepszym środkiem transportu będzie Warszawski Transport Publiczny (WTP).

Fot. Warszawski Transport Publiczny

### Przed meczem

Od godziny 18:30 w dniu meczu zostanie wprowadzona ograniczona możliwość wjazdu na Saską Kępę. Ograniczenia będą obowiązywać do godziny 20:45 i obejmą obszar pomiędzy aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych oraz ulicą Wał Miedzeszyński. Zakazy nie będą dotyczyć pojazdów z identyfikatorami SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Policja może również zdecydować o zamknięciu dodatkowych ulic w zależności od sytuacji na miejscu.

### Komunikacja miejska

Dla osób posiadających bilety na mecz oraz akredytacje, Warszawski Transport Publiczny oferuje bezpłatne przejazdy w 1. strefie biletowej. Dotyczy to również pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dodatkowo, kibice mogą bezpłatnie korzystać z parkingów P+R, co jest szczególnie wygodne dla osób dojeżdżających spoza Warszawy.

### Zmiany w ruchu autobusowym

W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego od godziny 18:30 do zakończenia meczu, autobusy linii 102, 125 i 202 będą kursować ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), a autobusy linii 146 i 147 będą jeździć Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście. Jeżeli zamknięte będą również ulice Zamoyskiego, Zamoście i Sokolej, autobusy linii 102, 125 i 202 będą kursować Targową i Kijowską, 135 – Targową, a 146 i 147 – aleją Zieleniecką.

### Powrót ze stadionu

Po zakończeniu meczów, czyli około godziny 22:30, jeżeli duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Dodatkowe kursy autobusów linii 138 i 509 będą kierowane z ronda Waszyngtona w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy.

### Zmiany w ruchu tramwajowym

Tramwaje linii 7 będą kursować przez most Śląsko-Dąbrowski. Linie 9 i 24 po stronie śródmiejskiej zakończą trasy na placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej – przy pętli Ratuszowa-Zoo. Linie 22 będą kursować z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza po lewej stronie Wisły, natomiast po stronie praskiej będą jeździć w pętli z i do ronda Wiatraczna. Tramwaje linii 26 z alei Zielenieckiej pojadą w kierunku Metra Młociny. Dodatkowo, zostanie uruchomiona zastępcza linia Z-9, kursująca z placu Zawiszy przez Aleje Jerozolimskie, Bracką (powrót Nowym Światem), plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Trasę Łazienkowską, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saską i aleję Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24, N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, a linie 146 i 147 będą jeździły prosto aleją Zieleniecką.

Dla wszystkich kibiców wybierających się na mecze towarzyskie reprezentacji Polski, najlepiej będzie skorzystać z komunikacji miejskiej, co pozwoli uniknąć korków i problemów z parkowaniem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSMS-y mają funkcje mniej lub bardziej istotne. Ta może jednak uratować życie
Następny artykułНазвали пляжі Європи, де найчистіша вода для купання. Хто очолив рейтинг